Wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc.

Tytuł Wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc.
Typ Zamówienia Przetargi z PZP
NR Zamówienia OR-VII.272.6.2015
Kategoria Usługi
Status Postępowania W trakcie
Termin składania ofert 2015-09-15

 

OGŁOSZENIE

O WYNIKU POSTĘPOWANIA

O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok

informuje, że w postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc ofertę złożył Wykonawca:

Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A.

ul. Zygmunta Augusta 11, 85-082 Bydgoszcz

cena oferty brutto: 9 827 700,00 zł

termin realizacji zamówienia: 75 dni roboczych

Oferta ww. firmy spełnia wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ustawie – Prawo zamówień publicznych.

Punktacja w poszczególnych kryteriach przedstawia się następująco:

Nr oferty

Firma (nazwa)

lub nazwisko oraz
adres wykonawcy

Liczba pkt w kryterium cena

Liczba pkt w kryterium: termin wykonania

Suma punktów

 

Pojazdy Szynowe PESA

Bydgoszcz S.A.

ul. Zygmunta Augusta 11

85-082 Bydgoszcz

94,00 pkt

0 pkt

94,00 pkt

 

Białystok, 25 września 2015 r.

 

=====================================================================================

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku odpowiadając na wnioski potencjalnych Wykonawców w sprawie przetargu nieograniczonego na wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc informuje, co następuje:

PYTANIE NR 1:
SIWZ Pkt 18. ppkt 1) w zw. z zał. 3 do SIWZ oraz §5 ust. 1 Zał. 2 do SIWZ
Wnioskujemy o obniżenie wysokości zabezpieczenia należytego wykonania umowy z 10% do 5%. Obecnie Zamawiający zastosował maksymalną dopuszczalną wysokość zabezpieczenia, co w przekonaniu Wykonawcy jest wartością zbyt wysoką w odniesieniu do wartości przedmiotu zamówienia.
Odpowiedź 1:
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Zabezpieczenie wykonania umowy w wysokości 10% wynagrodzenia brutto nie powinno zwiększać oferty cenowej, zważywszy na gwarantowany zwrot tego zabezpieczenia Wykonawcy w przypadku prawidłowej realizacji zamówienia.

PYTANIE NR 2:
Załącznik nr 1 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia Pkt 5
Wnosimy o zmianę przedmiotowego postanowienia z:
„Użytkownik pojazdu udostępni do wglądu dokumentację niezbędną do wykonania czynności wymaganych dla PU4 w tym Dokumentację Systemu Utrzymania (DSU) typu 218Mc serii SA133. Udostępniona DSU może zostać wykorzystana przez Wykonawcę wyłącznie do wykonania przedmiotowego zamówienia”
na:
„Wykonawca własnym staraniem uzyska dokumentację niezbędną do wykonania czynności dla PU4, w tym zgodę producenta pojazdu na wykorzystanie Dokumentacji Systemu utrzymania (DSU) typu 218Mc serii SA133”.
We wskazanym postanowieniu SIWZ Zamawiający wskazał, że Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia na podstawie niezbędnej dokumentacji do wykonania czynności wymaganych dla PU4 w tym Dokumentacji Systemu Utrzymania (DSU) typu 218Mc serii SA133. Dokumentacja ta podlega ochronie prawnej jako przedmiot autorskich praw majątkowych. Zamawiający nie dysponuje prawami autorskimi ani licencją do udostępniania osobom trzecim ww. dokumentów. Prawami autorskimi do dokumentacji dysponuje jego producent. Wykonawca powinien uzyskać zgodę producenta pojazdu na wykorzystanie ww. dokumentacji, co sam Zamawiający wskazał w załączniku nr 3 do SIWZ.
Odpowiedź 2:
Zamawiający podtrzymuje zapis w zał. nr 1 do SIWZ w pkt 5.
Dysponentem dokumentacji systemu utrzymania (DSU) w obecnej wersji, zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, jest Użytkownik, który przeprowadził w tej sprawie całe postępowanie, zakończone decyzją administracyjną. Kwestie związane z dokumentacją systemu utrzymania reguluje rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 października 2005 r. w sprawie ogólnych warunków technicznych eksploatacji pojazdów kolejowych (Dz. U. Nr 212, poz. 1771, z późn. zm.). Próba ograniczenia możliwości jej swobodnego wykorzystania w celu prawidłowego wykonania, w okresie pogwarancyjnym, czynności przeglądowo-naprawczych, przez podmioty inne niż producent, jest zdaniem Zamawiającego bezpodstawna. Zamawiający jednoznacznie zawęził zakres i warunki udostępnienia DSU do wykonania wyłącznie przedmiotowego zamówienia. Ponadto, wykonawca składający ofertę, poprzez formularz ofertowy oświadcza, że posiada Dokumentację Konstrukcyjną, Techniczno-Ruchową, Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru wraz z prawem do ich wykorzystania lub pisemną zgodę producenta pojazdu typu 218Mc serii SA133 na wykorzystanie tej dokumentacji do realizacji usługi.

PYTANIE NR 3:
Załącznik nr 1 do SIWZ – Opis przedmiotu zamówienia pkt 14
Zwracamy się z prośbą o doprecyzowanie dat dostaw pojazdów do Wykonawcy do jasno określonych wartości. Z uwagi na nieostrą, jedną z dwóch dat kluczowych do realizacji Zamówienia, potencjalni Wykonawcy nie są w stanie przewidzieć faktycznego terminu rozpoczęcia, jak i zakończenia modernizacji jednego z pojazdów. Jeden pojazd w przedmiotowym Zamówieniu stanowi ok 50% wartości Zamówienia, brak dat pewnych w stosunku do tak dużej części Zamówienia obarcza nieuzasadnionym ryzykiem potencjalnych Wykonawców, którzy nie mogą w tej sytuacji prawidłowo określić wartości zamówienia. Ta zależy bowiem m.in. od terminu zakończenia modernizacji. Termin zakończenia zaś, w przypadku jednego z pojazdów, nie został jasno określony. W zw. z powyższym zwracamy się z prośbą o modyfikację SIWZ w przedmiotowym zakresie oraz prawidłowe opisanie przedmiotu zamówienia zgodnie z propozycją:
„Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykonał przedmiot zamówienia w terminie do 75 dni roboczych, licząc od dnia przekazania osobno każdego pojazdu do Wykonawcy. Przekazanie do naprawy pojazdu SA133-002 nastąpi najpóźniej do dnia 1 października 2015r. Natomiast SA133-001 najpóźniej do dnia 16 listopada 2015 r.”
Odpowiedź 3:
Zamawiający dokonuje modyfikacji zapisu w załączniku nr 1 SIWZ – Opis przedmiotów zamówienia pkt 14 na treść „Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wykonał przedmiot zamówienia w terminie do 75 dni roboczych, licząc od dnia przekazania osobno każdego pojazdu do Wykonawcy. Przekazanie do naprawy pojazdów nastąpi najpóźniej w ostatnim dniu ważności świadectwa sprawności technicznej pojazdów tj. SA133-001 - 3 października 2015 r. a SA133-002 - 8 listopada 2015 r.”


PYTANIE NR 4:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 2 ust. 5 w zw. z § 2 ust. 11
Z uwagi na to, iż Komisarz Odbiorczy jest przedstawicielem Zmawiającego/ Użytkownika, który dba o jego interesy w siedzibie wykonawców wnioskujemy, aby koszty odbioru komisarycznego były ponoszone przez Zamawiającego lub Użytkownika. Nadmieniamy, iż Komisarze są pracownikami użytkowników a niewłaściwą byłaby sytuacja, w której to Wykonawcy finansowaliby prace odbiorcze.
Odpowiedź 4:
Prace odbiorcze pojazdu są elementem wykonania naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją danego pojazdu kolejowych typu 218Mc, a wynagrodzenie jest kwotą ryczałtową, Zamawiający wymaga, aby wszelkie koszty związane z wykonaniem zamówienia ponosił Wykonawca i podtrzymuje zapisy zawarte w załączniku nr 2 do SIWZ.

PYTANIE NR 5:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 2 ust 7
Prosimy o potwierdzenie interpretacji Wykonawcy, że to komponenty, które zostaną użyte, jako części pojazdu będą fabrycznie nowe. Z treści wynika, że to prace mają być wykonane za pomocą fabrycznie nowych części.

Odpowiedź 5:
Zamawiający oczekuje aby w modernizowanych pojazdach zastosowano dostępne i dopuszczone do stosowania przepisami prawa rozwiązania, podzespoły, komponenty w tym zakresie pod warunkiem zachowania wymogów opisanych w SIWZ.


PYTANIE NR 6:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 3 ust. 1
Wnioskujemy o zmianę formy zapisu wartości podanej za poszczególne pojazdy z wartości brutto na netto plus VAT (o taką samą zmianę wnioskujemy w załączniku nr 3 do SIWZ).
Odpowiedź 6:
Zamawiający podtrzymuje zapisy zawarte w załączniku nr 2 do SIWZ.


PYTANIE NR 7:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 3 ust. 1
Wnioskujemy o dokonanie modyfikacji polegającej na zmianie słów w obrębie niniejszego ustępu z: „oraz obowiązujący podatek VAT w dniu podpisania umowy” na: „do której doliczony zostanie podatek VAT według stawki obowiązującej w dniu dokonania usługi”.
Odpowiedź 7:
Zamawiający podtrzymuje zapisy zawarte w załączniku nr 2 do SIWZ.


PYTANIE NR 8:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 4 ust. 2
Wnioskujemy o zmianę podstawy naliczania kar umownych, tj. od wartości netto, a nie jak w obecnym brzmieniu umowy, brutto.
Odpowiedź 8:
Zamawiający ponosi cały koszt wynagrodzenia umownego brutto i podtrzymuje zapis § 4 ust. 2 istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 9:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 4 ust. 2 ppkt a)
Wnioskujemy o obniżenie wysokości kar umownych z 0,5% do 0,2% oraz wskazanie górnego limitu odpowiedzialności do 10%. W przekonaniu Wykonawcy czynić to będzie zadość roszczeniom Zamawiającego.
Odpowiedź 9:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 4 ust. 2 ppkt a) istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 10:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 4 ust. 2 ppkt b) w zw. z ust. 5
Wnioskujemy o obniżenie wysokości kar z 20% do 15% względem Wykonawcy oraz analogicznie względem Zamawiającego.
Dodatkowo pragniemy wskazać, iż w przypadku wspólnej interpretacji postanowień ppkt b) i c) niniejszego ustępu, sformułowanie obu podstaw do naliczania kar powoduje, że Wykonawca może zapłacić dwa razy po 20% wynagrodzenia za to samo przewinienie. W związku z powyższym wnioskujemy o wprowadzenie ograniczenie w łącznej wysokości kar umownych jaką Wykonawca może zapłacić do 20% (zgodnie z kolejnymi pytaniami i wnioskami Wykonawcy wskazanymi w powyższym pkt 10 i 11 niniejszego pisma).
Odpowiedź 10:
Zamawiający dokonuje modyfikacji w treści § 4 ust. 2 ppkt b) i ust. 5:
㤠4 ust. 2 ppkt b):
2. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu odpowiednio karę umowną:
b) za odstąpienie od umowy w całości lub w części, z przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca – w wysokości 15% odpowiednio całości lub części wynagrodzenia umownego brutto danego pojazdu,

§ 4 ust. 5:
5. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną w przypadku odstąpienia od umowy w całości lub części z przyczyn, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający - w wysokości 15% odpowiednio całości lub części wynagrodzenia umownego brutto.”


PYTANIE NR 11:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 4 ust. 2 ppkt c)
Wnioskujemy o obniżenie wysokości kar w 20% do 15%. W przekonaniu Wykonawcy czynić to będzie zadość roszczeniom Zamawiającego.
Odpowiedź 11:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 4 ust. 2 ppkt c) Istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 12:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 4 ust. 2 ppkt d) w zw. z §6 ust. 7
Wnioskujemy o dokonanie modyfikacji polegającej na zmianie terminu usuwania wad gwarancyjnych z 72 do 96 godzin.
Wnioskujemy również o obniżenie wysokości kary z 0,02% do 0,01% oraz wskazanie górnego limitu na poziomie 10% wynagrodzenia.
Odpowiedź 12:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 4 ust. 2 ppkt d) Istotnych postanowień umowy w powyższym zakresie.

PYTANIE NR 13:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 6 ust. 1
Prosimy o skrócenie okresu gwarancyjnego z 24 do 12 miesięcy.
Odpowiedź 13:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 6 ust. 1 Istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 14:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 6 ust. 7
Prosimy o dodanie w niniejszym ustępie, że „w przypadku, gdyby naprawa gwarancyjna nie była możliwa w czasie 72 godzin, strony wspólnie uzgodnią termin wykonania naprawy”, co zostało bezpośrednio zasugerowane postanowieniami § 4 ust. 2 ppkt d) – zgodnie z postanowieniami §4 ust. 2 ppkt d), tj. „w przypadku nieusunięcia przez Wykonawcę wad pojazdu powstałych w okresie gwarancji w terminie 72 godzin lub w innym ustalonym terminie. Inny bowiem termin aniżeli 72 godz. nie został wskazany w przywołanym w § 4 ust. 2 ppkt d). Stąd powyższa prośba o doprecyzowanie postanowień.
Odpowiedź 14:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 6 ust. 7 Istotnych postanowień umowy.
Zamawiający dokonuje modyfikacji w treści § 4 ust. 2 ppkt d):
㤠4 ust. 2 ppkt d):
2. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu odpowiednio karę umowną:
d) w przypadku nieusunięcia przez Wykonawcę wad pojazdu powstałych w okresie gwarancji w terminie 72 godzin, o którym mowa w § 6 ust. 7, - w wysokości 0,02% wynagrodzenia umownego brutto danego pojazdu, za każdy dzień zwłoki, jednak nie więcej niż 20% wynagrodzenia umownego brutto danego pojazdu.”

PYTANIE NR 15:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 6 ust. 14
Wnioskujemy o zmianę zwrotu z: „Wykonawca może nie uznać” na: „Wykonawca nie uzna”.
Dodatkowo wnioskujemy o uzupełnienie ppkt d), że niesprawność wyniknie „wskutek działań osób trzecich”.
Odpowiedź 15:
Zamawiający podtrzymuje zapis § 6 ust. 14 Istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 16:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 8 ust. 1 pkt 6)
Prosimy o doprecyzowanie określenia „istotne zmiany okoliczności” powodujące odstąpienie od Umowy przez Zamawiającego.
Odpowiedź 16:
Zamawiający podtrzymuje zapisy § 8 ust. 1 pkt 6 Istotnych postanowień umowy. Zaistnienie istotnych okoliczności prowadzących do stanu, w którym wykonanie nie leży w interesie publicznym nie można określić na etapie prowadzenia postępowania.


PYTANIE NR 17:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 8 ust. 7
Wnioskujemy o doprecyzowanie postanowień niniejszego ustępu, wskazujące że takie odstąpienie, a co za tym idzie kara nałożona na Wykonawcę, jest możliwe tylko do momentu przekazania pojazdów po wykonanej usłudze rewizji P4.
Z obecnego zapisu wynika, że w okresie gwarancji, Zamawiający może zgłosić złą jakość i odstąpić od umowy, co mijałoby się z celem zawierania niniejszej umowy. Celem jest bowiem wykonanie naprawy, a nie otrzymanie na nią gwarancji, co jest naturalnym skutkiem jej wykonania.
Odpowiedź 17:
Zamawiający rezygnuje z treści zapisu § 8 ust. 7.


PYTANIE NR 18:
Załącznik nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy § 9 ust. 1
Wnioskujemy o dokonanie zmiany całego ustępu pierwszego niniejszego paragrafu w następujący sposób:
„1. Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013, poz. 907 z późn. zm.) Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy z wybranym Wykonawcą w niniejszym postępowaniu, w przypadku wystąpienia niżej podanych okoliczności:
a) zmiany adresu/ siedziby Zamawiającego/ Wykonawcy oraz innych danych ujawnionych w rejestrach publicznych
b) zmiany warunków płatności,
c) zmiany wynagrodzenia w przypadku zmiany ustawowej stawki podatku VAT,
d) wydłużenie terminu zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia,
e) możliwość zmiany strony umowy,
f) możliwość dokonania zmiany podwykonawcy

Zmiany, o których mowa mogą nastąpić jedynie w uzasadnionych przypadkach, a w szczególności:
 w zakresie pkt. b) i c) – w przypadku zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w trakcie realizacji umowy, w szczególności dotyczących przepisów podatkowych, np. zmiany ustawowe podatku VAT
 w zakresie pkt. d) – w przypadku jeśli konieczność ta, nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania niniejszej umowy tj.:
1) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie usług, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.
2) z powodu okoliczności siły wyższej, np. wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć z pewnością, w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grążącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach
 w zakresie pkt. e) - w sytuacji następstwa prawnego wynikającego z odrębnych przepisów
 w zakresie pkt. f) - w przypadku występowania zaniedbań podwykonawcy, które to mogłyby zaszkodzić terminowej realizacji usługi.

Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian technicznych, technologicznych czy informatycznych w przedmiocie umowy z zastrzeżeniem niezmienności ceny oferty, w szczególności w przypadku:
a) niedostępności na rynku elementów i materiałów wskazanych w ofercie lub dokumentacji, spowodowanej zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku elementów bądź materiałów;
b) pojawienia się na rynku materiałów nowszej generacji, pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji umowy lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy;
c) pojawienia się na rynku nowszej technologii wykonania przedmiotu umowy pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji zamówienia lub jego kosztów, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu zamówienia;
d) konieczności zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych, ze względu na zmiany obowiązujących przepisów prawnych lub norm;
e) konieczności zrealizowania umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych,
f) technologicznych, materiałowych lub informatycznych niż wskazane w ofercie lub dokumentacji technicznej w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych w nich rozwiązań groziło niewykonaniem bądź wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy”
Odpowiedź 18:
Zamawiający podtrzymuje zapisy § 9 Istotnych postanowień umowy.


PYTANIE NR 19:
Załącznik nr 2 do SIWZ – Istotne postanowienia umowy § 10 ust. 2
Prosimy o potwierdzenie interpretacji Wykonawcy, że w niniejszym ustępie Zamawiający miał na myśli usuwanie wad jedynie w okresie rękojmi/ gwarancji, a nie po jego upływie.
W związku z powyższa uwagą, prosimy o dodanie do niniejszego paragrafu kolejnego ustępu o następującej treści:
„3. Roszczenia Zamawiającego wynikające ze wskazanych w ust. 1 i 2 niniejszego paragrafu sytuacjach, mogą odnosić się tylko do zakresu usługi objętej umową i w okresie jej obowiązywania”.
Odpowiedź 19:
Zamawiający rezygnuje z zapisów § 10 Istotnych postanowień umowy.


W związku z udzielonymi odpowiedziami ulega zmianie Załacznik Nr 2 do SIWZ - Istotne postanowienia umowy. Dokument po zmianach z dnia 03.09.2015 r. do pobrania z katalogu „Korespondencja i zmiany” dostępnego poniżej.


Białystok, dnia 03.09.2015 r.


08/08/2015    S152    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Białystok: Usługi w zakresie napraw i konserwacji taboru kolejowego

2015/S 152-280689

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1
Punkt kontaktowy: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, pokój 616
Osoba do kontaktów: Krzysztof Godlewski, Dorota Samsonowicz, Przemysław Mieloch
15-888 Białystok
POLSKA
Tel.: +48 856654551
E-mail: zamowienia.publiczne@wrotapodlasia.pl
Faks: +48 856654642

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wrotapodlasia.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze

Kod NUTS PL34

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wykonanie naprawy rewizyjnej wraz z modernizacją pojazdów kolejowych typu 218Mc:
1. SA133-001;
2. SA133-002.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50222000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 75 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wymagane jest wniesienie wadium w wysokości 180 000 PLN.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) W celu wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy do oferty należy dołączyć następujące dokumenty lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę ich kserokopie lub odpisy:
a) oświadczenie o spełnieniu warunków określonych przepisami art. 22 ust.1 ustawy (Wzór – zał. nr 3 do SIWZ);
b) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (Wzór – zał. nr 5 do SIWZ).
2) W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy do oferty należy dołączyć następujące dokumenty lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez wykonawcę ich kserokopie lub odpisy:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (Wzór – zał. nr 4 do SIWZ);
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualną/aktualne informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Dowodami, o których mowa w pkt 13 ppkt 1 lit. b, są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert;
b) w przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w ppkt 3 lit. a.
4) Ponadto do oferty należy dołączyć następujące informacje i dokumenty:
a) formularz ofertowy (Wzór – zał. nr 3 do SIWZ);
b) pełnomocnictwo do podpisywania oferty oraz do podpisywania zobowiązań w imieniu wykonawcy/konsorcjum (np. jeśli ofertę podpisuje osoba/osoby nie figurujące w odpisie z właściwego rejestru);
c) listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w przypadku gdy Wykonawca należy do grupy kapitałowej o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy.
5) Złożenie przez wykonawcę fałszywych lub stwierdzających nieprawdę dokumentów lub nierzetelnych oświadczeń mających istotne znaczenie dla prowadzonego postępowania jest karalne.
6) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentów, o których mowa w ppkt. 2 lit. b–f, może przedłożyć równoważne dokumenty określone Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2013 r. poz. 231) tj. dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
7) Zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8, 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert – albo oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
8) Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym, albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
9) Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
10) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna, konsorcjum), każdy z wykonawców składa oddzielnie dokumenty wymienione w ppkt 2.
11) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
12) W przypadku podania kwot w walucie obcej w dokumentach, o których mowa w ppkt 1 lit b, Zamawiający dokona ich przeliczenia na podstawie publikowanej przez NBP tabeli A kursów średnich walut obcych. Przeliczenie zostanie dokonane w oparciu o tabelę z dnia opublikowania ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Nie dotyczy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie (Wzór – zał. nr 5 do SIWZ).
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, poprzez złożenie przez wykonawcę oświadczenia wynikającego z art. 44 ustawy (zawartego w treści załącznika Nr 3 do SIWZ) oraz gdy wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalność jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej jedną usługę naprawy wg czwartego (P4) lub piątego (P5) poziomu utrzymania pasażerskich pojazdów kolejowych o wartości nie mniejszej niż 2 mln zł i przedstawi wykaz wykonanych usług z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotu, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączy dowody, że usługi zostały wykonane należycie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 94

2. Termin wykonania. Waga 6

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
OR-VII.272.6.2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
15.9.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 15.9.2015 - 11:00

Miejscowość:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok, pokój 616.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1) W toku postępowania o udzielenie zamówienia przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w Dziale VI ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) – odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej i skarga do sądu okręgowego wnoszone w sposób i w terminach określonych w ustawie. Środki ochrony prawnej określone w ww. dziale VI przysługują Wykonawcom, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy.
2) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli korzystano ze środków, o których mowa w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli korzystano z innych środków.
3) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
4) Odwołanie wobec czynności innych niż określone powyżej wnosi się w przypadku zamówień w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
5) Jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej wnosi się nie później niż w terminie:
a) 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia;
b) 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Prezes Urzędu Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.8.2015

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ogłoszenie o zamówieniu do pobrania w wersji PDF w załączniku poniżej. (04.08.2015)

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Wytwarzający / odpowiadający: Urszula Wenclik

Wprowadzający: Urszula Wenclik

Data modyfikacji: 2015-09-25

Opublikował: Urszula Wenclik

Data publikacji: 2015-08-04

Rejestr zmian