Wybór Operatora Infrastruktury w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.

Wybór Operatora Infrastruktury w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.

27 czerwca 2014

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

ul. Kard. St. Wyszyńskiego 1

15-888 Białystok

TELEFON: 85 66 54 549

FAX: 85 66 54 567

REGON: 050667685

E-mail: olgierd.kolesnik@umwp-podlasie.pl

Tryb przetargu

dialog konkurencyjny

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie zostało zamieszczone w formacie .pdf w zakładce Specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz załączniki.
Rozstrzygnięcie

                                                                                    

OGŁOSZENIE

O WYNIKU POSTĘPOWANIA

   O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

 

Województwo Podlaskie, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystokogłasza, że w postępowaniu o zawarcie umowy o partnerstwie publiczno – prywatnym z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzone zostaną rozbudowa oraz eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie” najkorzystniejszą ofertę złożył:

 

Green Operator Sp. z o.o.

ul. Cypryjska 2 G

02-761 Warszawa

Cena oferty: 47.663.610,00zł brutto

 

Klasyfikacja poszczególnych ofert w niniejszym postępowaniu przetargowym przedstawia się następująco:

 

 

 

 

Arkusz oceny ofert

 

 

 

Lp.

Dane z Formularza ofertowego

Wykonawca 1

Uwagi

Maks. punkty

1

Kryterium 1: Zaktualizowana wartość netto wydatków inwestycyjnych i operacyjnych Podmiotu Publicznego, obejmująca wynagrodzenie partnera prywatnego (kwota pomocy publicznej)

 

 

88

1.1.

Wydatki inwestycyjne podmiotu publicznego stanowiące wynagrodzenie partnera prywatnego za rozbudowę sieci SSPW - województwo podlaskie (cenna netto za rozbudowę)

38 750 902

ryczałtowa cena netto w PLN podana w ofercie wykonawcy

 

1.2.

Okres karencji w zapłacie Części Zmiennej Czynszu

0

liczba lat karencji wyrażona liczbą naturalną w zakresie od 0 do 3

 

1.3

Część Zmienna Czynszu - zaoferowany procent przychodu OI

7,00%

wskaźnik „C” mieszczący się w przedziale od 0,25 % do 50 %

 

1.4.

Część Gwarantowana Czynszu Dzierżawnego - Dodatkowa

1 300 000

ryczałtowa wartość netto czynszu dzierżawnego w części gwarantowanej, maksymalnie 1.300.000

 

1.5.

Część wydatków operacyjnych w wysokości nie wyższej niż wskazany w ofercie procent kwoty podatków od infrastruktury

0,00%

Stanowiąca wkład własny Województwa płatność w postaci części zapłaconych przez Partnera Prywatnego podatków od nieruchomości dotyczących infrastruktury SSPW, płatna wyłącznie w przypadku wystąpienia straty, jednak w żadnym razie nie wyższa niż wysokośc tej straty; zadeklarowany % nie może byćwiększy niż 60%, w okresie nie dłuższym niż pierwszych 7 lat obowiązywania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym

 

2.

Kryterium 2: Kryteria odnoszące się bezpośrednio do przedmiotu przedsięwzięcia

 

 

4

2.1.

Poziom serwisu w zakresie świadczonych usług dostępowych transmisji danych w obrębie szkieletu sieci

0,999

ilość wyrażona liczbą w zakresie od 0,997 do 0,999 (z krokiem co 0,001)

4

3.

Kryterium 3: Terminy i wysokość innych świadczeń podmiotu publicznego

 

 

4

3.1.

Świadczenie polegające na przejęciu przez Zamawiającego kosztów rocznych audytów do wysokości 100 000 zł dla całego okresu obowiązywania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym

nie

Jeśli TAK to świadczenie będzie realizowane do wysokości 100.000 zł dla całego okresu obowiązywania umowy o partnerstwie publiczno-prywatnym

4

4.

Kryterium 4: Podział zadań i ryzyk związanych z przedsięwzięciem pomiedzy podmiotem publicznym i partnerem prywatnym

 

 

4

3.1.

Zadanie polegające na wykonaniu 10 szkoleń dla Operatorów Sieci Dostępowych SSPW

tak

Jeśli TAK, Partner Prywatny zobowiązny będzie do wykonania 10 szkoleń dla Operatorów Sieci Dostępowych SSPW do końca 2016 r.

1

3.2.

Ryzyko polegające na platności czynszu dzierżawnego w pierwszym okresie obowiązywania umowy bez okresu karencji

0

Wartość przyjmowana na podstawie deklaracji Partnera Prywatnego w kryterium 1.2

 

 

 

Wartości NPV dla poszczególnych ofert

 

 

Wartości NPV

Oferent 1

 

NPV

59 464 608

 

 

 

Wyniki oceny ofert

 

Lp.

Wyszczególnienie

Wykonawca 1

Kryterium 1: NPV wydatków inwestycyjnych i wydatków operacyjnych, obejmująca wynagrodzenie Prywatnego

1

Ocena w kryterium 1 (Ok1.)

88,00

Kryterium 2: Kryteria odnoszące się bezpośrednio do przedmiotu przedsięwzięcia

 

 

2.1.

Ocena w kryterium 2.1. (Ok2.1.)

4,00

Kryterium 3: Terminy i wysokość innych świadczeń podmiotu publicznego

 

 

3.1.

Ocena w kryterium 3.1 (Ok3.1.)

4,00

Kryterium 4: Podział zadań i ryzyk

 

 

4.1

Ocena w kryterium 4.1. (Ok4.1.)

1,00

4.2.

Ocena w kryterium 4.2. (Ok4.2.)

3,00

 

SUMA punktów

100,00

 

Wyszczególnienie

Oferta 1

Kryterium 1

            88,00   

Kryterium 2

              4,00   

Kryterium 3

              4,00   

Kryterium 4

              4,00   

 

 

Jednocześnie informuję, iż Zamawiający na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 poz 907 ze zm.) odrzuca ofertęLongside Investments Sp. z o.o., ul. W. Rzymowskiego 53, 02- 697 Warszawa jej  treść oferty nie odpowiada treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Wykonawca w swojej ofercie zaoferował urządzenie Alcatel-Lucent Omniswitch 6860E-48. Zgodnie z pkt. 8 Wymagań na przełącznik CZS, wykonawca miał dostarczyć po jednej sztuce takiego urządzenia do serwerowni, po jednym na każdą z dwóch serwerowni, oraz dwie sztuki działające w trybie HA do pomieszczeń biurowych CZS. Wszystkie te przełączniki miały zostać spięte linkami 10GE. Zgodnie z wymaganiami OPZ każde z dostarczanych urządzeń musi mieć wysokość nie większą niż 1 RU oraz min. 8 portów 10GE w celu połączenia podwójnymi linkami 10GE każdego przełącznika w CZS i szkieletu sieci. Zaproponowany przełącznik posiada tylko 4 porty 10GE, w związku z powyższym nie można z niego wykonać 8 połączeń 10GE i jest niezgodny z OPZ. Wykonawca w swojej ofercie w serwerowniach zaproponował dwa takie urządzenia połączone w tzw. „stack”, tworząc tym samym jedno urządzenie złożone z dwóch. Jednak tak złożone urządzenie nie spełnia warunku wysokości 1 RU i nadal to dwa odrębne urządzenia, gdzie zgodnie z wymaganiami łączenia przełączników każdy z każdym za pomocą dwóch linków, każde z tych urządzeń musiało by posiadać o 4 linki 10GE więcej aby połączyć wszystkie urządzenia. Zamawiający otrzymał odpowiedz z dnia 3 czerwca 2015 r. od Wykonawcy, że przyjął rozwiązanie stackowania i wymóg 2 RU odnosi się do dwóch urządzeń a nie jednego, ale patrząc na wymogi OPZ, pojedyncze rozwiązanie miało spełnić warunek 1 RU. Urządzenie zespolone z dwóch urządzeń tworzy takie jedno urządzenie więc zgodnie z wymogami OPZ powinno mieć nie więcej niż 1 RU. Wymaganie 8 portów 10GE dotyczy również dwóch przełączników montowanych w pomieszczeniach biurowych administratorów CZS, a tam Wykonawca idąc tokiem stackowania przełączników, nie zawarł dodatkowych przełączników w celu rozszerzenia przełączników tam montowanych o dodatkowe 4 porty 10GE. W związku z powyższym jeżeli nawet by uznać, że uznaje się technologię stackowania w celu rozszerzenia portów do 8 dla jednego przełącznika i pominięcie wysokości takiego rozwiązania 2RU, przełączniki w pomieszczeniach biurowych administratorów CZS nie zostały zestackowane, więc nadal posiadają niedozwoloną ilość portów 4 szt. w przypadku kiedy wymagania dotyczyło 8 portów na każdy z dwóch przełączników montowanych w tym miejscu. W związku z powyższym rozwiązanie stackowania pomimo, iż spełnia warunki minimalne OPZ, nie spełnia zarówno wysokości rozwiązania, ma być 1RU co do jednego urządzenia nawet zespolonego z kilku, ponieważ zastosowane rozwiązanie ma 2RU, nie spełnia warunku 8 portów 10GE na każdy przełącznik, gdyż pomimo zestackowania urządzeń w dwóch serwerowniach, tworząc tym samym możliwość dostarczenia 8 portów 10GE, Wykonawca pominął zastosowanie takiego rozwiązania również w pomieszczeniu administratorów.

Wykonawca w swojej ofercie zawarł oprogramowanie Microsoft Office 365, które jest limitowane czasowo na jeden rok. Zgodnie z pkt. 8 Wymagań na Analizator GIS na stacjach musi zostać zainstalowane oprogramowanie aplikacyjne systemów, dostęp do serwerów oraz aplikacje biurowe typu edytor tekstu potrafiący przeczy-tać dokumenty w popularnych formatach typu .docx, .odf , arkusz kalkulacyjny, sys-tem prezentacji multimedialnej, system poczty oraz aplikacje do czytania i tworze-nia dokumentów pdf, aplikacja pozwalająca tworzyć i edytować mapy. Aplikację muszą posiadać licencję umożliwiającą sublicencjonowanie. Licencja na systemy nie może być licencją dostępną na zasadach GPL. Na każdym z komputerów musi istnieć możliwość monitoringu każdego elementu sieci poprzez VPN poprzez Inter-net. Licencje nie mogą być udostępniane na zasadzie chmury (np. Office 365). Zamawiający wykluczył w swoim OPZ rozwiązanie np. Office 365, gdzie wykonawca właśnie takie zawarł w swojej ofercie. Zamawiający wymaga aby całość rozwiązania była możliwa do utrzymania w całym okresie trwałości, a dostarczany sprzęt i oprogramowanie nie było limitowane czasowo. Z informacji przekazanej od Microsoft, oprogramowania typu 365 nie da się zakupić aż na okres 15 lat, a jak sama nazwa wskazuje jest dystrybuowane tylko na jeden rok, ponieważ za rok czy dwa może przestać w ogóle istnieć. Wykonawca w swojej odpowiedzi z dnia 3 czerwca 2015 r. zawarł informacje, że oprogramowanie to będzie odnawiane co roku, ale zgodnie z informacją od Microsoft, oprogramowanie to za kilak lat nie będzie możliwe do wykupienia. Zwracając uwagę na to, że Zamawiający zawarł w OPZ, że licencje na oprogramowanie nie mogą być udostępniane na zasadzie chmury (np. Office 365) a Wykonawca zawarł w swojej ofercie dokładnie takie wykluczone rozwiązanie, nie spełnia tym podstawowego warunku OPZ.

 

Ponadto Ponadto informuję, iż informacje zastrzeżone w ofercie Green Operator Sp. z o.o.jako tajemnica przedsiębiorstwa zostają odtajnione we wskazanym poniżej zakresie:

 

 

1) Załącznik 2 A do SIWZ wykaz Infrastruktury Aktywnej - w całości.  

2) Oświadczenia złożone na potwierdzenie parametru oferowanego urządzenia - w całości.

3) Wyjaśnienie informacji zastrzeżonych - częściowo.

4) Korespondencja z wykonawcą w zakresie wyjaśnienia treści oferty - częściowo.

 

Ponadto działając zgodnie z art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.) zawiadamiam, iż zawarcie umowy w powyższej sprawie możliwe będzie po upływie 10 dni od przesłania niniejszego zawiadomienia.

 

 

 

 

800x600  

Białystok, 2015.08.11                                                                                                                   

OGŁOSZENIE

O WYNIKU POSTĘPOWANIA

O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Województwo Podlaskie informuje, iż na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.) Wykonawca Green Operator Sp. z o. o. został wykluczony z postępowania o zawarcie umowy  o partnerstwie publiczno – prywatnym z Operatorem Infrastruktury, któremu powierzone zostaną rozbudowa oraz eksploatacja infrastruktury szerokopasmowej wybudowanej  w ramach projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie”.

Konieczność wykluczenia Green Operator Sp. z o. o z przedmiotowego postepowania wynikła z zaniechania przedłużenia okresu związania ofertą oraz wniesienia wadium na przedłużony okres związania ofertą. Poprzez brak odpowiedzi na wezwanie zamawiającego w sprawie przedłużenie terminu związania ofertą z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium Green Operator Sp. z o. o w istocie dała wyraz swej woli nieuczestniczenia w dalszym postępowaniu. Okresu ważności złożonego przez Green Operator Sp. z o. o wadium upłyną w dniu 03.08.2015 r. Nadmienia się, że konieczność zabezpieczenia oferty przez wadium w czasie związania ofertą wynika z art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, który brzmi „Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza sie wykonawców, którzy [...] nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy Pzp, albo nie zgodzili sie na przedłużenie okresu związania ofertą”. Z brzmienia tego przepisu wynika, że ustawodawca wymaga, aby oferta była zabezpieczona wadium od momentu upływu terminu składania ofert przez cały okres postępowania aż do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku, z tym oferta ich nie mogła być uznana za ważną oraz wiążącą, co spowodowało wykluczenie z dalszego postępowania.

Oferta Wykonawcy wykluczonego zostaje odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.).

Jednocześnie informuje, iż przedmiotowe postępowanie przetargowe zostaje unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 ze zm.).

Powodem unieważnienia przedmiotowego postępowania jest fakt, iż, nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu.