Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89.

Tytuł Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89.
Typ Zamówienia Przetargi z PZP
NR Zamówienia OR-VII.272.11.2015
Kategoria Roboty Budowlane
Status Postępowania W trakcie
Termin składania ofert 2015-09-07

OGŁOSZENIE

O WYNIKU POSTĘPOWANIA

O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku

ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok

informuje, że w postępowaniu przetargowym o udzielenie zamówienia publicznego na budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 najkorzystniejszą ofertę złożył Wykonawca:

FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Partyzancka 78/92, 95–200 Pabianice

cena oferty brutto: 468 463,34 zł

termin gwarancji: 120 miesięcy

Oferta ww. firmy spełnia wymagania zawarte w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ustawie – Prawo zamówień publicznych. W oparciu o przyjęte kryteria wyboru w ocenie Komisji Przetargowej oferta powyższej firmy uzyskała najwyższą ilość punktów.

 

Klasyfikacja poszczególnych ofert w niniejszym zadaniu przedstawia się następująco:

Nr oferty

Firma (nazwa)

lub nazwisko oraz
adres wykonawcy

Liczba pkt w kryterium: cena

Liczba pkt w kryterium: gwarancja

Suma punktów

 

Solartime Sp. z o.o.

ul. Okulickiego 17, 35 – 222 Rzeszów

85,69

0

85,69

 

FlexiPower Group Sp. z o.o. Sp. K.

ul. Partyzancka 78/92, 95 – 200 Pabianice

90,00

10

100,00

 

Skorut Systemy Solarne Sp.z o.o.

ul. Wybickiego 71, 32 – 400 Myślenice

oferta odrzucona

 

OPEUS Energia Sp. z o.o.

ul. Kobiałka 9, 09 – 411 Płock

oferta odrzucona

 

Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe

‘’OPTIMA” Paweł Wyszyński

ul. Zambrowska 18, 16 – 001 Kleosin

58,37

10

68,37

 

Coral W. Perkowski J. Perkowski Sp.j.

ul. Błękitna 1, 15 – 136 Białystok

81,78

0

81,78

 

Białystok, 29 września 2015 r.


ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIA Nr 3

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnych Wykonawców w sprawie przetargu nieograniczonego na budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 wyjaśnia co następuje:

Odpowiedzi na pytania z dnia 28.08.2015 r.:
Pytanie 1:
Czy UPS na pewno ma być 1000kVA?
Odpowiedź:
Należy przyjąć wskazany w dokumentacji projektowej - projekt wykonawczy instalacji elektrycznych UPS 1000 VA.

Pytanie 2:
Termin realizacji jest dość krótki, prosimy o wydłużenie.
Odpowiedź:
Zamawiający nie przedłuża terminu realizacji umowy. Zamawiający oczekuje, że Wykonawca składając ofertę uwzględni ryzyko związane z terminem realizacji zamówienia określonym we wzorze umowy.

Pytanie 3:
Zabezpieczenie wynosi 10%, prosimy o zmniejszenie do 8%.
Odpowiedź:
Zamawiający nie wyraża zgody na zmniejszenie zabezpieczenia.

Pytanie 4:
Czy przedmiar załączony jest wiążący i czy Wykonawca może się o niego oprzeć dokonując wyceny?
Odpowiedź:
Podstawą do wyceny robót jest dokumentacja projektowa. Przedmiar robót jest to element pomocniczy.

Pytanie 5:
Sprawność 18%-18,5% dotyczy sprawności ogniw?
Odpowiedź:
Sprawność w dokumentacji projektowej dotyczy panelu w warunkach STC.

Pytanie 6:
W załączniku nr 4 Zamawiający wymaga, aby wpisać adres zamieszkania osoby reprezentującej firmę, prosimy o wykreślenie tego zapisu, jako naruszającego ustawę o ochronie danych osobowych. W postępowaniu obowiązuje podanie danych firmy i jej siedzibę, nie zrozumiałym jest wymaganie adresu osoby reprezentującej firmę, wnosimy o zmianę wzoru załącznika na taki, w którym nalezy podać siedzibę firmy, a nie miejsce zamieszkania osoby reprezentującej.
Odpowiedź:
Zamawiający modyfikuje treść Załącznika Nr 4 do SIWZ poprzez usunięcie zapisu: „Zamieszkały: ...................................”. Dokument po zmianie z dnia 02.09.2015 r. do pobrania z katalogu „Korespondencja i zmiany” dostępnego poniżej.


ODPOWIEDZI NA ZAPYTANIA Nr 4

Odpowiedzi na pytania z dnia 31.08.2015 r.:
Pytanie 1:
Dotyczy § 4 ust. 3 projektu Umowy oraz § 8 ust. 1 projektu Umowy;
Prosimy o modyfikację zapisu poprzez jasne stwierdzenie, że Wykonawca nie ma obowiązku wkalkulowania w cenę oferty kosztów nieujętych w dokumentacji z powodu wad dokumentacji spowodowanych jej niezgodnością z zasadami wiedzy technicznej lub stanem faktycznym.
W naszej ocenie sformułowanie zapisu § 4 ust. 3 projektu Umowy tj.
„Wykonawca oświadcza, że wynagrodzenie ryczałtowe uwzględnia wszystkie warunki, a także okoliczności i zagrożenia, które przy dołożeniu należytej staranności w stosunkach danego rodzaju można było przewidzieć” jest próbą przerzucenia na Wykonawcę odpowiedzialności finansowej za błędy projektowe niezawinione przez Wykonawcę i niemożliwe do oszacowania na tym etapie inwestycji. Ponadto taka praktyka jest niezgodna z obowiązującym Prawem na co wskazuje przedstawiona linia orzecznicza w tym zakresie np. Wyrok SN z dnia 27.03.2000 roku III CKN 629/98: Wykonawca nie ma obowiązku szczegółowego sprawdzania dostarczonego projektu w celu wykrycia jego wad (art. 651 KC). Wykonawca robót budowlanych nie musi bowiem dysponować specjalistyczną wiedzą z zakresu projektowania; musi jedynie umieć odczytać projekt i realizować inwestycję zgodnie z tym projektem oraz zasadami sztuki budowlanej. Obowiązek nałożony na wykonawcę przez art. 651 KC należy rozumieć w ten sposób, że musi on niezwłocznie zawiadomić inwestora o niemożliwości realizacji inwestycji na podstawie otrzymanego projektu lub też o tym, że realizacja dostarczonego projektu spowoduje powstanie obiektu wadliwego. W tym ostatnim przypadku chodzi jednak tylko
o sytuacje, w których stwierdzenie nieprawidłowości dostarczonej dokumentacji nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu projektowania.
Odpowiedź:
Zamawiający zmienia § 25 ust. 2 projektu umowy, w ten sposób że:
W § 25 ust. 2 po pkt 1):
1) dodaje się pkt 1a) i 1b) w brzmieniu:
1a) w razie stwierdzenia wad w dokumentacji projektowej lub technicznej, spowodowanych wykonaniem dokumentacji w sposób sprzeczny z zasadami wiedzy technicznej, skutkujących koniecznością dokonania zmian w dokumentacji; zmiana jest dopuszczalna w zakresie w jakim jest niezbędna do prawidłowej realizacji zamówienia;
1b) wystąpienia odmiennych (ale istotnych dla realizacji zamówienia) od przyjętych w dokumentacji projektowej i wykonawczej warunków na obszarze robót, w szczególności istnienie błędnie zinwentaryzowanych obiektów lub instalacji na/w budynkach i w sąsiedztwie terenu robót - a skutkujących koniecznością dokonania zmian w dokumentacji projektowej lub zmian w sposobie wykonania robót; zmiana jest dopuszczalna w zakresie w jakim jest niezbędna do usunięcia przeszkody w realizacji zamówienia;

2) W § 25 po ust. 2 dodaje się ust. 3 w brzmieniu:

3. Strony ustalają, iż zmiana umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w zakresie wynagrodzenia należnego Wykonawcy określonego w § 4 ust. 1 umowy jest możliwa w przypadku, gdy zaistnieją przesłanki w zakresie zmiany sposobu wykonania umowy określone w ust. 2 pkt 1a) i 1b) a Wykonawca poniesie w związku ze zmianą sposobu wykonywania zamówienia dodatkowy koszt, którego nie mógł racjonalnie przewidzieć sporządzając ofertę; zmiana wynagrodzenia jest dopuszczalna w zakresie niezbędnym do pokrycia Wykonawcy poniesionego i udokumentowanego kosztu, jaki okaże się niezbędny do prawidłowej realizacji zamówienia w związku ze zmianą sposobu wykonywania umowy.
Mając na względzie opisaną wyżej zmianę w § 25 wzoru umowy, Zamawiający nie widzi potrzeby zmiany § 4 ust. 3 oraz § 8 ust. 1 umowy.

Pytanie 2:
Dotyczy § 15 ust. 3) projektu Umowy:
W związku z faktem, iż w terminie wykonania przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wymaganych dokumentów m.in. zaświadczeń właściwych jednostek
i organów, czy Zamawiający potwierdza, że w przypadku przedłużającej się procedury administracyjnej z przyczyn nie leżących po stronie Wykonawcy, Strony wydłużą termin realizacji zadania?
Odpowiedź:
Zamawiający nie przedłuży terminu realizacji umowy. Zamawiający wyjaśnia, iż jedynym wymaganym uzgodnieniem jest skuteczne zgłoszenie wybudowanej instalacji do PGE Dystrybucja S.A.

Pytanie 3:
We wzorze umowy nie wprowadzono limitu kar, o co wnosimy, gdyż wskazać należy, że zgodnie z art. 484 Kodeksu cywilnego kara umowna stanowi zryczałtowane odszkodowanie
i nie może być wygórowana. Brak ograniczenia naliczania kary umownej i w konsekwencji jej wygórowana wysokość może wpłynąć na nierentowność kontraktu dla Wykonawcy
i bezpodstawne wzbogacenie Zamawiającego, wobec powyższego wnosimy o umieszczenie w treści Umowy zapisu:
„Łączna wysokość kar umownych nałożona na jedną stronę w okresie obowiązywania umowy, nie może przekroczyć 20 % wynagrodzenia, o którym mowa w § 4 niniejszej Umowy.„
Odpowiedź:
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę treści wzoru umowy.

Pytanie 4:
Dotyczy § 22 ust. 1 lit. a i b) projektu Umowy:
Prosimy o zamianę słowa „opóźnienie” na słowo „zwłoka”. Użycie słowa „opóźnienie” w języku prawnym implikuje znaczne zwiększenie odpowiedzialności Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca ponosi odpowiedzialność również za okoliczności, za które na zasadach ogólnych odpowiedzialności nie ponosiłby, w tym również leżące po stronie Zamawiającego.
Odpowiedź:
Zamawiający nie wyraża zgody na powyższą zmianę w treści wzoru umowy. Zamawiający informuje, że zadanie musi być zrealizowane do 30 listopada 2015 r.
Zamawiający oczekuje, że Wykonawca uwzględni w ofercie ryzyko związane z opóźnieniem w dostawie z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy lub innych przyczyn o charakterze obiektywnym.
Zamawiający informuje, że jeśli do opóźnienia dojdzie wskutek okoliczności, które leżą wyłącznie po stronie Zamawiającego, Zamawiający nie obciąży Wykonawcy karą umowną za opóźnienie w realizacji zamówienia.

Pytanie 5:
Prosimy o określenie w jakim maksymalnym terminie od ogłoszenia wyników postępowania zostanie podpisana umowa ?
Odpowiedź:
Zamawiający nie jest w stanie w chwili obecnej określić, w jakim maksymalnie terminie od ogłoszenia wyników postępowania zostanie podpisana umowa. Zamawiający podpisze umowę zgodnie z przepisami pzp, niezwłocznie.

Pytanie 6:
Prosimy o określenie terminu w jakim zostanie przekazany plac budowy licząc od momentu podpisania umowy ?
Odpowiedź:
Plac budowy zostanie przekazany w dniu podpisania umowy.

Pytanie 7:
Czy Zamawiający umożliwia wizję lokalną na obiekcie ? W jakim terminie ?
Odpowiedź:
Tak, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.

Pytanie 8:
Prosimy o wyjaśnienie w jaki sposób będzie odbywało się obniżanie mocy na inwerterach.
Odpowiedź:
W dokumentacji projektowej zaprojektowany jest miernik energii do sygnalizacji energii (SE) umieszczony w rozdzielnicy RG1-Au do komunikacji np. po magistrali RS485 z inwerterami. Miernik musi być kompatybilny z inwerterami w celu właściwej komunikacji. W przypadku wystąpienia nadprodukcji miernik SE ma wysłać możliwie bezzwłocznie polecenie do inwerterów o obniżenie produkcji energii poniżej mocy odbieranej przez obiekt w danej chwili. Inwertery powinny płynnie lub skokowo wykonać obniżenie produkcji. Powyższy proces opisany został w projekcie elektrycznym w pkt 5 opisu.

Pytanie 9:
W przypadku propozycji uzasadnionych techniczne rozwiązań zamiennych w jakim czasie od momentu jej dostarczenia Zamawiający przewiduje jej akceptację?
Odpowiedź:
Zamawiający wyjaśnia, że wymaga realizacji zamówienia zgodnie ze Specyfikacją Istotnych Warunków Zamówienia, i nie dopuszcza przy realizacji zamówienia elementów i rozwiązań innych niż opisane w dokumentacji projektowej będącej częścią Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Tam, gdzie Zamawiający w celu precyzyjnego opisu przedmiotu zamówienia ze względu na specjalistyczny charakter materiałów i urządzeń użył nazw własnych, Zamawiający dopuszcza użycie rozwiązań równoważnych, tj. materiałów i urządzeń o parametrach technicznych nie gorszych niż wskazane, oraz zapewniających funkcjonalność i efektywność instalacji nie gorszą, niż instalacja zaprojektowana a wykorzystująca urządzenia wskazane nazwą własną w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany w sposobie wykonania umowy w stosunku do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i oferty Wykonawcy w przypadkach określonych w § 25 ust. 2 i 3 umowy. W przypadku zaistnienia przesłanki do zmiany umowy, określonej w § 25 ust. 2 Zamawiający poinformuje Wykonawcę o swojej decyzji w przedmiocie zmiany w sposobie wykonywania przedmiotu umowy nie później niż w ciągu 5 dni roboczych od dnia przedstawienia przez Wykonawcę propozycji zmiany.

Białystok, dnia 03.09.2015 r.


ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA Nr 2


Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnych Wykonawców w sprawie przetargu nieograniczonego na budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 wyjaśnia co następuje:
PYTANIE NR 1:
W opisie przedmiotu zamówienia udostępnionym w SIWZ jest mowa m.in. o zgłoszeniu wybudowanej instalacji do PGE Dystrybucja S.A. W załączniku nr 1 natomiast widoczne jest już wypełnione zgłoszenia wraz z pieczątką zakładu energetycznego – co świadczy o złożeniu już przez Zamawiającego niniejszego dokumentu i przyjęciu przez zakład energetyczny. Zwracamy się z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii. Jeśli Zamawiający zgłaszał instalację – to czy możliwe jest zaproponowanie innych urządzeń niż podane we wniosku ? Z czego wynika zgłoszenie przed wykonaniem instalacji ?

Odpowiedź 1:
Zamawiający omyłkowo w Załączniku Nr 1 do SIWZ zamieścił „wniosek PGE” dotyczący przyłączenia budynku. W odpowiedzi PGE Dystrybucja S.A. wyjaśniło, że budynek jest przyłączony do sieci i nie ma potrzeby składania takiego wniosku - pismo z PGE Dystrybucja S.A. do pobrania z katalogu „Korespondencja i zmiany” dostępnego poniżej.
Wykonawca zgodnie z SIWZ dokona zgłoszenia wybudowanej instalacji do PGE Dystrybucja S.A. na właściwym wniosku – druk wniosku do pobrania z katalogu „Korespondencja i zmiany” dostępnego poniżej.


Białystok, dnia 28.08.2015 r.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ODPOWIEDŹ NA ZAPYTANIA Nr 1

           

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku w związku z zapytaniem potencjalnych Wykonawców w sprawie przetargu nieograniczonego na budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 wyjaśnia co następuje:

PYTANIE NR 1:

W opisie technicznym na str. 4 został zawarty następujący akapit:

„W razie ryzyka wystąpienia upływności energii do sieci, system PV obniży moc na inwerterach dzięki zainstalowanemu w RG miernikowi energii elektrycznej wraz z dedykowanymi przekładnikami. Miernik ten powinien być kompatybilny z inwerterami, systemem do ich kontroli i komunikacji.”

Czy powyższy akapit informuje że przypadku wystąpienia nadprodukcji energii elektrycznej inwerter automatycznie ograniczy moc instalacji tak aby nie powstały nadwyżki energii elektrycznej które normalnie byłyby oddane do sieci.

 

Odpowiedź 1:

Projekt zakłada, iż energia nie będzie oddawana do sieci PGE Dystrybucja S.A. W przypadku wystąpienia nadprodukcji energii elektrycznej automatyka ma wysterować z programowalną zwłoką inwertery tak aby obniżyć produkcję energii elektrycznej poniżej zużywanej w danej chwili przez obiekt. Warunkiem koniecznym jest to aby oferowane inwertery współpracowały z projektowaną automatyką. Na rysunkach od E1/10 do E8/10 przedstawione są schematy do automatyki współpracujące z inwerterami oraz opis w punkcie 5.

 

 

Białystok, dnia 26.08.2015 r.


ZMIANA SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku uzupełnia Specyfikację istotnych warunków zamówienia na budowę instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89 o:

1)      inwentaryzację budowlaną wraz z ekspertyzą konstrukcyjną,

2)      inwentaryzację instalacyjną w zakresie instalacji elektrycznej,

Uzupełnione dokumenty z dnia 24.08.2015 r. do pobrania z katalogu Korespondencja i zmiany dostępnego poniżej.

 

Białystok, dnia 24.08.2015 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adres strony internetowej, na której Zamawiający udostępnia Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia:


Białystok: Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89
Numer ogłoszenia: 216758 - 2015; data zamieszczenia: 21.08.2015
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane

Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:

V zamówienia publicznego
zawarcia umowy ramowej
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ)

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

I. 1) NAZWA I ADRES: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku , ul. kard. St. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok, woj. podlaskie, tel. 85 665 45 51, faks 85 665 46 42.

  • Adres strony internetowej zamawiającego: http://przetargi.wrotapodlasia.pl

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89.

II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.

II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Budowa instalacji fotowoltaicznej na dachu i ścianie szczytowej budynku A, będącego siedzibą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku przy ul. Poleskiej 89.

II.1.5)

  przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających

II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.31.00.00-3, 45.31.12.00-2, 45.31.53.00-1, 45.31.73.00-5, 45.31.23.10-3, 45.31.43.20-0.

II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.

II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.

II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2015.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WADIUM

Informacja na temat wadium: W niniejszym postępowaniu wymagane jest wniesienie wadium w wysokości 10 000,00 zł

III.2) ZALICZKI

III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW

  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, poprzez złożenie przez wykonawcę oświadczenia wynikającego z art. 44 ustawy (w treści zał. nr 3 do SIWZ) oraz gdy wykonawca wykaże, że: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał z należytą starannością i zgodnie z zasadami sztuki budowlanej min. 2 instalacje fotowoltaiczne o mocy minimalnej 20 kW każda i o wartości minimalnej 200 000,00 zł brutto każda, udokumentuje, że roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz zgodny z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.

  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia

    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Dysponuje lub będzie dysponował osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w tym: a) co najmniej 1 osobą, która posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych; b) co najmniej 1 osobą, która posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej. W przypadku osób, które uzyskały uprawnienia w innych krajach Unii Europejskiej a także osób z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (tj. Królestwo Norwegii, Księstwo Lichtensteinu, Republika Islandii) i obywateli Konfederacji Szwajcarskiej posiadane uprawnienia muszą spełniać warunki określone w ustawie z dnia 18 marca 2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394 ze zm.)

III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY

III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;

III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

1) Ponadto do oferty należy dołączyć następujące informacje i dokumenty: a) formularz ofertowy (Wzór - zał. nr 3 do SIWZ), b) pełnomocnictwo do podpisywania oferty oraz do podpisywania zobowiązań w imieniu wykonawcy/konsorcjum (np. jeśli ofertę podpisuje osoba/osoby nie figurujące w odpisie z właściwego rejestru), 2) Złożenie przez wykonawcę fałszywych lub stwierdzających nieprawdę dokumentów lub nierzetelnych oświadczeń mających istotne znaczenie dla prowadzonego postępowania jest karalne; 3) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 15 ppkt 2 lit. b SIWZ, może przedłożyć równoważny dokument określony Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r. poz. 231) tj. dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert; 4) Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; 5) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółka cywilna, konsorcjum), każdy z wykonawców składa oddzielnie dokumenty wymienione w pkt 15 ppkt 2 SIWZ.

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.

IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT

IV.2.1) Kryteria oceny ofert: cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:

  • 1 - Cena - 90
  • 2 - Gwarancja - 10

IV.2.2)

  przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona:

IV.3) ZMIANA UMOWY

przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:

Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający przewiduje, zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, możliwość dokonania istotnych zmian w umowie, polegających na: 1. Zmiany umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy jest możliwa w zakresie sposobu wykonania umowy: 1) w razie zaistnienia okoliczności technicznych uzasadniających zastosowanie odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych innych niż wskazane w dokumentacji projektowej - w zakresie w jakim okażą się korzystne dla Zamawiającego z punktu widzenia sposobu wykonania instalacji lub jej przyszłego funkcjonowania, a nadzór autorski zaakceptuje zmianę, 2) w razie wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy - zmiana jest dopuszczalna w zakresie niezbędnym do wykonania umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami. 2. Wszelkie zmiany umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności.

IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE

IV.4.1) Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia: http://przetargi.wrotapodlasia.pl/
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok, pok. 616.

IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 07.09.2015 godzina 10:00, miejsce: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku ul. Kard. S. Wyszyńskiego 1, 15-888 Białystok, pok. 607.

IV.4.5) Termin związania ofertą: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).

IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej: Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Pomocy Technicznej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: nie




Metryka strony

Udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Wytwarzający / odpowiadający: Przemysław Mieloch

Wprowadzający: Przemysław Mieloch

Data modyfikacji: 2015-09-29

Opublikował: Przemysław Mieloch

Data publikacji: 2015-08-21

Rejestr zmian