Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego modernizacji, przebudowy oraz zagospodarowania budynku po oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała St. Wyszyńskiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży

Tytuł Zapytanie ofertowe na opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego modernizacji, przebudowy oraz zagospodarowania budynku po oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała St. Wyszyńskiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży
Typ Zamówienia Transakcje nieobjęte ustawą Pzp
NR Zamówienia BZI-III.052.5.2.2016
Kategoria Usługi
Status Postępowania Zakończone
Termin składania ofert 2016-06-08

INFORMACJA O ROZSTRZYGNIĘCIU

Informujemy, że w wyniku przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia na opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego modernizacji, przebudowy oraz zagospodarowania budynku po oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała St. Wyszyńskiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży z możliwością świadczenia dodatkowych usług w zakresie lecznictwa opiekuńczego i psychiatrycznego najkorzystniejszą ofertę złożyła firma: KKAD Sp. z o.o., ul. Siewna 23b/26, 31-231 Kraków.

Realizacja usługi określonej w zapytaniu nr BZI-III.052.5.2.2016 została wyceniona na kwotę brutto 29 997,24 zł.

====================================================================================================

Zapytanie ofertowe

Zapraszamy do złożenia oferty na opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego modernizacji, przebudowy oraz zagospodarowania budynku po oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała St. Wyszyńskiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży z możliwością świadczenia dodatkowych usług w zakresie lecznictwa opiekuńczego i psychiatrycznego.

 

Zamawiający:

Województwo Podlaskie

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 1

15-888 Białystok

 

A. Opis zadania

  1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie Programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącego modernizacji, przebudowy oraz zagospodarowania budynku po oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała St. Wyszyńskiego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży na potrzeby Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży z możliwością świadczenia dodatkowych usług w zakresie:

1)       lecznictwa opiekuńczego, z wykorzystaniem łóżek dla wentylowanych mechanicznie i z żywieniem jelitowym i/oraz pozajelitowym,

2)       lecznictwa psychiatrycznego.

  1. Nieruchomość położona jest przy ul. M. Skłodowskiej-Curie w Łomży na działkach o nr ew. gr. 22839/7, 22839/8, 22839/15. Zabudowana nieruchomość stanowi własność Województwa Podlaskiego.
  2. Przedmiotowy obiekt jest budynkiem wolnostojącym, złożonym z trzykondygnacyjnych segmentów oznaczonych literami A, C, D, połączonym łącznikiem z budynkiem parterowym oznaczonym literą B.

Na terenie nieruchomości objętej opracowaniem oprócz budynku szpitala znajduje się budynek stacji transformatorowej.

Teren jest w pełni uzbrojony, częściowo zadrzewiony.

Aktualnie budynek nie jest użytkowany.

Dołączone do zapytania, w formie załącznika nr 1, rysunki należy traktować jako poglądowe, do wykorzystania jedynie w zakresie istniejącego układu pomieszczeń.

  1. Dane obiektu:

1)       ilość kondygnacji: 3 nadziemne, 1 podziemna (budynek częściowo podpiwniczony).

2)       powierzchnia użytkowa: 3038 m2.

3)       powierzchnia zabudowy: 1300 m2.

4)       kubatura: 12980 m3.

5)       ławy fundamentowe – żelbetowe wylewane.

6)       ściany zewnętrzne piwnic – warstwowe, warstwy od wewnątrz: w części żelbetowe wylewane 25 cm oraz cegła kratówka 25 cm, styropian 5 cm, bloczki bet. 12 cm.

7)       ściany zewnętrzne nadziemia – warstwowe, warstwy od wewnątrz: w części gazobeton 30 cm lub cegła kratówka 25 cm, styropian 8 cm, cegła kratówka 12 cm, fragmenty warstwy zewnętrznej na parterze z cegły licówki.

8)       ściany wewnętrzne konstrukcyjne – cegła kratówka 25 cm, fragmenty ścian z kanałami wentylacyjnymi z cegły ceramicznej pełnej.

9)       ścianki działowe – cegła dziurawka.

10)       ściany szybu dźwigowego – cegła pełna 25 cm.

11)       stropy – prefabrykowane gr. 24 i 27 cm.

12)       płyty nad szybem dźwigowym – żelbetowe wylewane.

13)       nadproża nad oknami i drzwiami – w większości prefabrykowane z belek typu L-19, część nadproży żelbetowa, wylewana.

14)       schody wewnętrzne – żelbetowe, wylewane.

15)       stropodach: stropodach niewentylowany oraz wentylowany, w części parterowej obiektu więźba drewniana.

  1. Przyszły użytkownik, biorąc pod uwagę funkcje jakie ma pełnić w/w obiekt, wstępnie określił sposób zagospodarowania wybranych pomieszczeń – załącznik nr 2 do zapytania.

Wykonawca zobowiązany będzie w porozumieniu z Zamawiającym i przyszłym użytkownikiem obiektu dokonać analizy wstępnych założeń, o których mowa w załączniku nr 2 w celu uzgodnienia ostatecznego sposobu zagospodarowania obiektu, biorąc pod uwagę funkcje jakie ma on pełnić, z uwzględnieniem możliwości wariantowego sposobu wykorzystania pomieszczeń ze względu na planowany rodzaj świadczonych usług, biorąc pod uwagę konieczność minimalizacji kosztów związanych z adaptacją obiektu do potrzeb wynikających z charakteru planowanej działalności leczniczej.

  1. Program Funkcjonalno-Użytkowy winien uwzględniać w szczególności:

1)      funkcje i przeznaczenie obiektu oraz poszczególnych pomieszczeń budynku,

2)      zagospodarowanie powierzchni piwnic,

3)      wymianę stolarki otworowej w niezbędnym zakresie – analiza potrzeb,

4)      remont dachu i elewacji (termomodernizacja),

5)      wymianę instalacji w niezbędnym zakresie (np.: wod-kan, c.o., elektrycznej, wentylacyjnej, teletechnicznej i komputerowej) – analiza potrzeb,

6)      dostosowanie obiektu do wymogów ppoż,

7)      zagospodarowanie terenu wokół budynku z uwzględnieniem nowej drogi dojazdowej; główny dojazd i dojście do obiektu objętego opracowaniem należy przewidzieć od strony ul. Dmowskiego (pismo Urzędu Miejskiego w Łomży – załącznik nr 3 i 3a); istniejący dojazd, ze względu na uwarunkowania (teren szkół i Urzędu Gminy), należy traktować jako dojazd dodatkowy,

8)      dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

  1. W Programie funkcjonalno-użytkowym należy uwzględnić również inne wymagania niż określone w pkt 5 i 6, w tym między innymi budowlane i sanitarne wynikające z charakteru planowanej działalności leczniczej, niezbędne w celu prawidłowej realizacji zadania na etapie projektowania oraz wykonania robót budowlanych.
  2. Zamawiający wymaga by Program funkcjonalno-użytkowy określał szacunkową wartość zamówienia, którego przedmiotem będzie wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych (uwzględniając etapowanie prac).

Dokumentacja kosztowa powinna zawierać szacunkowe zbiorcze zestawienie kosztów (uwzględniając etapowanie prac), w tym między innymi:

1)      koszty dokumentacji projektowej: projektu budowlanego – wykonawczego i dokumentacji kosztorysowej (w tym również ewentualnej ekspertyzy, opinii, dokumentacji geodezyjnej, nadzoru autorskiego),

2)      koszty wykonania prac remontowych i dostosowawczych budowlano-instalacyjnych,

3)      koszty urządzeń i wyposażenia,

4)      koszty urządzenia zagospodarowania terenu wokół budynku wraz z nowym dojazdem,

5)      rezerwę inwestycyjną na roboty budowlane i wydatki nieprzewidziane.

  1. Zamawiający wymaga, by opracowany Program funkcjonalno-użytkowy był kompletny w zakresie wytycznych do dalszego projektowania, na podstawie którego Zamawiający będzie mógł przeprowadzić postępowanie przetargowe w celu wyłonienia Wykonawcy prac projektowych.
  2. Część graficzna Programu funkcjonalno-użytkowego winna zawierać szczegółową inwentaryzację obiektu i docelową koncepcję wykorzystania pomieszczeń wraz z planowanymi urządzeniami i wyposażeniem, zgodnie z ich funkcjami.
  3. Przyjęte rozwiązania Programu funkcjonalno-użytkowego muszą uwzględniać potrzeby zamawiającego i odpowiadać będą wiedzy technicznej, obowiązującym Polskim Normom i przepisom techniczno-budowlanym, a w szczególności muszą być zgodne z przepisami:

1)      rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. z sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., Nr 1129),

2)      rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. Nr 130, poz. 1389),

3)      rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tekst jedn. Dz. U. 2015 r., poz. 1422),

4)      rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą (Dz.U. z 2012 r., poz. 739)

5)      rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej obiektów budowlanych, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719),

6)      rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn. Dz. U. z 2003 r., Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.),

7)      ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.) i wszystkimi wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi,

8)      rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 27 lutego 2015 r. w sprawie metodologii wyznaczania charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku oraz świadectw charakterystyki energetycznej (Dz.U z 2015, poz. 376)

12. Program funkcjonalno-użytkowy winien uwzględniać obowiązek uzgodnienia dokumentacji projektowej z właściwymi rzeczoznawcami (m. in. do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych, bhp, ds. sanitarno-higienicznych), których akceptacja jest wymagana dla wykonania dalszych prac projektowych uwzględnionych w Programie funkcjonalno-użytkowym.

13. W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do roboczych konsultacji i uzgodnień z Zamawiającym i przyszłym użytkownikiem. Program winien w całości odzwierciedlać potrzeby Zamawiającego i przyszłego użytkownika przekazywane w trakcie opracowywania przedmiotu zamówienia.

14. Wykonawca zobowiązany będzie na wezwanie Zamawiającego przygotowywać projekty odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie postępowania na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej w zakresie związanym z Programem funkcjonalno-użytkowym będącym podstawą opisu przedmiotu zamówienia w tym postępowaniu do czasu jego rozstrzygnięcia, nie dłużej jednak niż do dnia 31.12.2016 r. chyba, że strony postanowią inaczej.

15. Program funkcjonalno-użytkowy winien być opracowany i dostarczony Zamawiającemu w wersji papierowej w 5 egzemplarzach oraz 2 egzemplarzach na nośniku CD.

B. Termin realizacji zamówienia

16. Termin wykonania zamówienia – 45 dni od daty zawarcia umowy.

C. Warunki świadczenia usługi polegającej na opracowaniu programu funkcjonalno-użytkowego.

17. Warunki i zasady świadczenia usługi określone zostały w istotnych postanowieniach przyszłej umowy stanowiących załącznik nr 4 do niniejszego zaproszenia.

D. Wymogi stawiane oferentom

18. O zamówienie mogą ubiegać się wykonawcy posiadający wiedzę i doświadczenie w zakresie opracowywania programów funkcjonalno-użytkowych lub dokumentacji projektowej dla obiektów służby zdrowia, tj. opracowali co najmniej 1 program funkcjonalno-użytkowy będący podstawą do opracowania dokumentacji projektowej szpitala lub jego modernizacji w zakresie dostosowania do świadczenia nowych usług medycznych bądź tego typu dokumentację projektową.

19. Na potwierdzenie spełnienia warunku o których mowa w pkt 19 wykonawca zobowiązany jest do oferty dołączyć wykaz opracowanych programów funkcjonalno-użytkowych lub dokumentacji projektowych spełniających wymogi określone w pkt 19 wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do zapytania wraz z potwierdzeniem, że program lub dokumentację projektową wykonano należycie.

E. Kryteria wyboru oferty - Cena

20. Zamawiający udzieli zamówienia wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszym zapytaniu i została oceniona jako najkorzystniejsza ze względu na zaproponowaną cenę.

F. Termin i miejsce składania ofert

21. Ofertę sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do zapytania wraz z wypełnionym załącznikiem nr 5 należy złożyć do dnia 08.06.2016 r. do godz. 1100 w Biurze Zamówień Publicznych i Inwestycji ul. Św. Rocha 13/15, 15-879 Białystok.

22. Ewentualne zapytania proszę kierować na adres e-mail: krzysztof.makarewicz@wrotapodlasia.pl lub telefonicznie nr (85) 66-54-621.

 

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Wytwarzający / odpowiadający: Dorota Samsonowicz

Wprowadzający: Dorota Samsonowicz

Data modyfikacji: 2016-06-10

Opublikował: Dorota Samsonowicz

Data publikacji: 2016-05-23

Rejestr zmian