przeprowadzenie czynności ostatecznego oszacowania szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie na plantacjach owoców miękkich i aronii na terenie województwa podlaskiego

Tytuł przeprowadzenie czynności ostatecznego oszacowania szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie na plantacjach owoców miękkich i aronii na terenie województwa podlaskiego
Typ Zamówienia Transakcje nieobjęte ustawą Pzp
Kategoria Usługi
Status Postępowania Zakończone
Termin składania ofert 2021-06-18

Białystok, dnia 11 czerwca 2021 r.

ROR-IX.7131.23.2021


Zapytanie ofertowe


Zapraszam do złożenia oferty na przeprowadzenie czynności ostatecznego oszacowania szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie na plantacjach owoców miękkich i aronii na terenie województwa podlaskiego

I. Zamawiający.
Województwo Podlaskie
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
15-888 Białystok
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
NIP 542-25-42-016

II. Opis przedmiotu zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest ostateczne szacowanie i wycena szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie na plantacjach owoców miękkich i aronii położonych na terenie województwa podlaskiego, które przeprowadzone zostaną zgodnie z poniższymi postanowieniami:
1. Ostateczne szacowanie szkód łowieckich przeprowadzone zostanie na podstawie Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 kwietnia 2019 r. (Dz. U. z 2019 r.,
poz. 776) w sprawie szczegółowych warunków szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 776) oraz Rozdziału 9 ustawy Prawo łowieckie z dnia 13 października 1995 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1683 z późn. zm.).
2. Szacowaniu szkód i wycenie strat wyrządzonych przez łosie podlegać będzie od 9 do 13 plantacji owoców miękkich i aronii położonych w gminach: Bielsk Podlaski, Boćki, Kleszczele, Krynki, Kulesze Kościelne, Nurzec Stacja, Orla, Sokoły, Wyszki.
3. Minimalna powierzchnia zgłoszonej plantacji do szacowania wynosi ok. 1,6 ha.
4. Średnia powierzchnia zgłoszonej plantacji do szacowania wynosi ok. 29,41 ha.
5. Maksymalna powierzchnia zgłoszonej plantacji do szacowania wynosi ok. 112,71 ha.
6. Wykonawca zamówienia zobowiązany będzie do:
1) uzgodnienia terminu ostatecznego szacowania z poszkodowanym i z Zamawiającym;
2) przeprowadzenia postępowań ostatecznego szacowania szkód łowieckich, które dokonane zostaną na podstawie złożonego przez poszkodowanego wniosku w sprawie ostateczne szacowania szkody wyrządzonej przez łosie do siedziby Zamawiającego,
3) przeprowadzenia szacowania ostatecznego związanego z zakończeniem plonowania uprawy (likwidacją uprawy) w przypadku stwierdzenia nieopłacalności dalszego prowadzenia uprawy wynikającego z wieloletnich uszkodzeń powodowanych przez łosie,
4) przeprowadzenia szacowania każdej ze zgłoszonych szkód nie później niż w terminie zbioru, który zostanie wskazany przez poszkodowanego we wniosku o ostateczne szacowanie szkody;
5) sporządzenia i złożenia w siedzibie Zamawiającego pisemnej ekspertyzy w terminie 14 dni od daty dokonania ostatecznego szacowania szkody, zawierającej m.in.: opis miejsca szkody, rodzaj i wielkość szkody, wyliczenie należnego odszkodowania z podaniem poszczególnych wycenianych elementów (pełny algorytm wyliczenia kwoty odszkodowania, materiały źródłowe i metodologię wyliczenia strat na każdej plantacji owoców miękkich i aronii) w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach;
6) sporządzenia i złożenia w siedzibie Zamawiającego protokołu ostatecznego szacowania szkody w uprawach i płodach rolnych w terminie 14 dni od daty dokonania ostatecznego szacowania szkody, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 kwietnia 2019 r. w sprawie szczegółowych warunków szacowania szkód w uprawach i płodach rolnych (Dz. U. z 2019 r. poz. 776)
w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach;
7) do poprawy złożonych dokumentów w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego nieprawidłowości, nieścisłości, błędów rachunkowych itp. w terminie wskazanym przez Zamawiającego;
8) przeprowadzenia czynności szacowania w obecności upoważnionego przedstawiciela Zamawiającego w sytuacji, gdy upoważnieni przedstawiciele uznają, iż zachodzi taka potrzeba;
9) dojazdu na miejsce wykonywania czynności szacowania szkód we własnym zakresie.
7. Zamawiający zobowiązuje się do niezwłocznego informowania Wykonawcy
o planowanym terminie zbioru, rodzaju plantacji i miejscu wystąpienia szkody po każdorazowym otrzymaniu wniosku o ostateczne szacowanie szkody od poszkodowanego. W celu usprawnienia wykonania czynności Zamawiający dopuszcza informowanie za pośrednictwem wiadomości e-mail, na wskazany przez Wykonawcę adres.
8. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia ilości plantacji owoców miękkich i aronii do ostatecznego szacowania z przyczyn formalnych, na które Zamawiający w chwili podpisywania umowy nie ma wpływu tj. braku złożenia wniosku przez poszkodowanego o ostateczne szacowanie, złożenia wniosku przez poszkodowanego po terminie zbioru itp.
9. Zamówienie należy wykonać do dnia 22.10.2021 r. (według zgłoszeń poszkodowanych o ostateczne szacowanie szkody).
10. Rozliczenie przedmiotu umowy nastąpi jednorazowo po wykonaniu całości przedmiotu zamówienia, zgodnie z faktycznie zrealizowanymi wnioskami o ostateczne szacowanie.
11. Podstawą do wystawienia faktury/rachunku przez Wykonawcę będzie pisemna akceptacja wykonania przedmiotu umowy przez strony.
12. Termin płatności: 14 dni od dnia otrzymania poprawnie wystawionej faktury/ rachunku.
13. Wynagrodzenie będzie płatne w formie przelewu na konto bankowe wskazane przez Wykonawcę w formularzu ofertowym.
14. Szczegóły postanowienia przedmiotu zamówienia i sposób jego rozliczenia określono szczegółowo w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.

III. Kryteria wyboru oferty.
1. O wyborze oferty decyduje najniższa cena brutto za 1 ha.
2. W przypadku, gdy oferenci przedstawią taką samą cenę brutto na wykonanie usługi dodatkowym kryterium wyboru będzie doświadczenie przy szacowaniu szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie, które posiadać będzie rzeczoznawca wskazany przez oferent w Formularzu ofertowym. W przypadku wskazania więcej niż jednego rzeczoznawcy, jako wartość doświadczenia przyjmowana będzie średnia arytmetyczna z lat doświadczenia wszystkich wskazanych rzeczoznawców.

IV. Warunki udziału w postępowaniu.
1. Każda osoba, która w imieniu oferenta będzie dokonywała szacowań ostatecznych i wyceny szkód łowieckich wyrządzonych przez łosie na plantacjach owoców miękkich i aronii położonych na terenie województwa podlaskiego powinna łącznie spełniać następujące warunki:
1) mieć ukończone studia wyższe w zakresie rolnictwa lub/i środowiska;
2) posiadać tytuł Rzeczoznawcy SITR i uprawnienia zawodowe od min 4 lat;
3) wykazać min. 4- letnie doświadczenie zawodowe w zakresie szacowania szkód łowieckich (np. poprzez przedłożenie zaświadczeń wystawionych przez pracodawcę lub zleceniodawcę, przedłożenie referencji wystawionych przez zleceniodawców, świadectw pracy, itp.).
2. Do formularza ofertowego należy dołączyć kopie dokumentów potwierdzających spełnienie warunków wymienione w pkt. 1 do każdego ze wskazanych przez oferenta rzeczoznawców.

V. Miejsce i termin składania ofert.
1. Oferta powinna zawierać:
1) Wypełniony i podpisany przez uprawnioną osobę formularz ofertowy stanowiący Załącznik nr 1 do niniejszego zapytania ofertowego;
2) Kopię dokumentów potwierdzających spełnienie wymagań zawartych w IV pkt. 1.
2. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Oferta na szacowanie szkód łowieckich - nie otwierać do dnia 23.06.2021 r.” w wersji papierowej osobiście lub przesłać na adres:
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego,
Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich,
ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1,
15-888 Białystok
3. Termin składani ofert od dnia 11.06.2021 r. do dnia 18.06.2021 r., (liczy się data stempla pocztowego).
4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23.06.2021 r. o godzinie 12.00.
5. Ewentualne zapytania proszę kierować do Referatu Łowiectwa i Rybactwa Śródlądowego lowiectwo@wrotapodlasia.pl tel. (85) 66 54 204.

VI. Odwołanie postępowania lub zmiana jego warunków oraz inne postawnowienia.
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zakończenia postępowania w sprawie wyboru Wykonawcy bez wyboru żadnej z ofert.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany postanowień niniejszego opisu przedmiotu zamówienia, jeżeli zmiany te są dla Zamawiającego korzystne lub wynikły z okoliczności, których nie można było przewidzieć. W takim przypadku Zamawiający opisze zmiany w zapytaniu ofertowym na stronie internetowej www.przetargi.wrotapodlasia.pl.
3. Zamawiający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od podpisania umowy
w przypadku, gdy najniższa oferta będzie przekraczała kwotę, jaką Zamawiający przeznaczył na wykonanie zamówienia.
4. Jeśli wykonawca, którego oferta zostanie wybrana uchyla się od wykonania zamówienia, zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzenia ich ponownego badania i oceny.
5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość udzielenia zamówienia po negocjacjach z jednym Wykonawcą w przypadku, gdy nie wpłynie żadna oferta.

 

 

 

Załączniki:
-Formularz ofertowy (zał. Nr 1)
-Projekt umowy o dzieło z wykonawcą (zał. Nr 2)
-Projekt umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych (zał. Nr. 3)

W wyniku przeprowadzonego postępowania, na podstawie złożonych ofert, ustalono, że najkorzystniejszą ofertę złożył Okręgowy Ośrodek Rzeczoznawstwa i Doradztwa SITR Sp. z o.o. w Olsztynie – cena oferty brutto 450 zł/ha  (czterysta piećdziesiąt złotych zero groszy za 1 ha uprawy)

Oferty biorące udział w postępowaniu:
a) Okręgowy Ośrodek Rzeczoznawstwa i Doradztwa SITR Sp. z o.o. w Olsztynie – cena 450 zł/ha;
b) Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa w Białymstoku –  cena 499,00 zł/ha.

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Wytwarzający / odpowiadający: Anna Markiewicz-Drabiuk

Wprowadzający: Anna Markiewicz-Drabiuk

Data modyfikacji: 2021-06-28

Opublikował: Anna Markiewicz-Drabiuk

Data publikacji: 2021-06-11

Rejestr zmian