Wykonanie prac budowlanych obejmujących przebudowę i rozbudowę budynku usługowego wraz z instalacją wodociągową, energetyczną i kanalizacyjną

Data wydania 2017-11-29
Tytuł Wykonanie prac budowlanych obejmujących przebudowę i rozbudowę budynku usługowego wraz z instalacją wodociągową, energetyczną i kanalizacyjną
Typ Zamówienia Transakcje nieobjęte ustawą Pzp
NR Zamówienia 1/2017/RPOWP/OLMA
Kategoria Roboty Budowlane
Status Postępowania Zakończone
Termin składania ofert 2017-12-15


ZAPYTANIE OFERTOWE NR 1/2017/RPOWP/OLMA

 

NA WYKONANIE PRAC BUDOWLANYCH OBEJMUJĄCYCH PRZEBUDOWĘ I ROZBUDOWĘ BUDYNKU USŁUGOWEGO WRAZ Z INSTALACJĄ WODOCIĄGOWĄ, ENERGETYCZNĄ I KANALIZACYJNĄ

Prace budowlane realizowane w ramach projektu pt.

„Dywersyfikacja oferty Przedsiębiorstwa Handlowego OLMA Małgorzata Gryszkiewicz sposobem na wzrost jej konkurencyjności rynkowej”

Nr RPO.01.05.00-20-0134/17  

Regionalny  Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020

Działanie 1.5 Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000

Do niniejszego zapytania ofertowego nie stosuje się ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. prawo Zamówień Publicznych – tekst jednolity z 2013 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.). Niniejsze postępowanie prowadzone jest zgodnie z zasadą konkurencyjności określoną w Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020

Niniejsze zapytanie zostało upublicznione poprzez zamieszczenie na stronie internetowej: http://przetargi.wrotapodlasia.pl

  1. UCZESTNICY PROCESU:
  1. Zamawiający (Inwestor):

Przedsiębiorstwo Handlowe OLMA Małgorzata Gryszkiewicz, Krzywe 55A, 16-402 Suwałki

NIP: 844-105-05-05, REGON: 791071131, tel. + 48 509 581 206

www.olma-bar.pl

  1. Zespół przetargowy:

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przeprowadzenie procedury postępowania ofertowego na wybór wykonawcy prac budowlanych jest:

Małgorzata Gryszkiewicz – tel.  + 48 509 581 206, 

e-mail: gryszkiewicz.mz@gmail.com

 

  1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
  1. Zamawiający wszczyna postępowanie w trybie Zapytania ofertowego.
  2. Do niniejszego zapytania ofertowego nie mają zastosowania przepisy Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych.
  3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
  4. Zapytanie ofertowe zostało upublicznione na stronie: http://przetargi.wrotapodlasia.pl
  5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
  6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
  7. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
  8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
  9. Aby otrzymać kompletną dokumentację dotycząca Zapytania ofertowego, należy podpisać Klauzulę o zachowaniu poufności dołączoną do Zapytania ofertowego, będącą Załącznikiem nr 1. Podpisaną i zeskanowaną klauzulę o poufności należy przesłać na adres gryszkiewicz.mz@gmail.com, a oryginał klauzuli proszę wysłać lub dostarczyć osobiście na adres: Przedsiębiorstwo Handlowe OLMA Małgorzata Gryszkiewicz, Krzywe 55A, 16-402 Suwałki. Po otrzymaniu podpisanej klauzuli poufności w ciągu 48 godz. zostanie wysłana kompletna dokumentacja projektowa dotycząca zapytania ofertowego w wersji elektronicznej na płycie CD na adres podany w klauzuli poufności. W/w dokumentację odebrać można również osobiście za potwierdzeniem odbioru po spełnieniu warunku dostarczenia klauzuli poufności. Dokumentacja będzie wysyłana najpóźniej do 3 dni przed ostatecznym terminem składania ofert.
  10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość, przed upływem terminu do składania ofert, zmiany zapytania ofertowego bez podania przyczyny oraz do unieważnienia postępowania i nie wybrania żadnej z przedstawionych ofert w każdym czasie bez podania przyczyny.
  11. W przypadku unieważnienia postępowania, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia w stosunku do Zamawiającego.
  12. Postępowanie nie jest prowadzone w oparciu o ustawę Prawo Zamówień Publicznych, dlatego nie jest możliwe stosowanie środków odwoławczych określonych w tej ustawie.
  13. Zamawiający informuje, że przez sformułowanie: „Wykonawca” rozumie osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która oferuje określone produkty lub usługi na rynku.
  14. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. W tym wypadku Wykonawca odpowiada za działania lub zaniechania swoich podwykonawców jak za działania oraz zaniechania własne.

 

  III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

  1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku usługowego wraz z instalacją wodociągową, energetyczną i kanalizacyjną w miejscowości Stary Folwark na działce oznaczonej nr ewid. gruntów i budynków 420 w obrębie ewidencyjnym 0016 Leszczewek, jednostka ewidencyjna 2012017_2, Suwałki.

Zestawienie danych powierzchniowych:

a) powierzchnia działki Inwestora (działka nr 420) - 1255,00 m²

b) powierzchnia terenu w granicach opracowania MPZP – 973,00 m²

c) powierzchnia zabudowy po przebudowie i rozbudowie budynku – 279,44 m² (co stanowi 28,71% powierzchni w granicach opracowania MPZP, przy max. dopuszczalnej powierzchni zabudowy w zab. usł. działki 30%)

d) powierzchnia użytkowa (netto) po przebudowie i rozbudowie budynku - 420,35 m², w tym:

  • piwnica - 68,06 m²
  • parter - 219,79 m²
  • poddasze - 132,50 m²   

e) kubatura po przebudowie i rozbudowie budynku - 1880,32 m3

f) powierzchnia komunikacji po przebudowie i rozbudowie budynku – 279,44 m²

g) powierzchnia zieleni biologicznie czynnej po przebudowie i rozbudowie budynku - 486,50 m2 (co stanowi 50,00% powierzchni w granicach opracowania MPZP, przy min. dopuszczalnej powierzchni zieleni biologicznie czynnej: 50%)

  1. KOD CPV – 45000000 – Roboty budowlane.
  2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z otrzymaną dokumentacją techniczną tj. przedmiarami robót i z Projektem budowlanym, który stanowi szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. 
  3. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z:
  1. warunkami określonymi w niniejszym zapytaniu
  2. decyzją o pozwoleniu na budowę
  3. obowiązującymi normami, przepisami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej
  1. Wykonawca zorganizuje, a po zakończeniu prac zlikwiduje plac budowy na własny koszt i doprowadzi teren do należytego stanu (pełnego uporządkowania) wraz z uporządkowaniem terenów przyległych i dróg dojazdowych.
  2. Wykonawca robót budowlanych jest zobowiązany, aby wszystkie pozostałe po procesie budowy materiały zostały przetworzone, unieszkodliwione i/lub magazynowane w sposób „przyjazny środowisku”, co oznacza że Wykonawca jest zobowiązany postępować zgodnie z ustawą o odpadach (Dz. U. z 2013 poz. 21 z późn. zm.).
  3. Wykonawca zrealizuje niezbędne czynności i poniesie wszelkie koszty związane z realizacją zadania tj. wynikające wprost z opisu przedmiotu zamówienia jak również związane z organizacją, utrzymaniem i późniejszą likwidacją placu budowy oraz inne koszty towarzyszące np.: robót przygotowawczych, porządkowych, koszty utrzymania zaplecza budowy, koszty związane z odbiorami wykonanych robót, koszty wynikające z warunków uzgodnień i koszty uzyskania niezbędnych decyzji.
  4. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za:
  1. przestrzeganie przepisów BHP przez pracowników i zleceniobiorców na terenie objętym przedmiotem zamówienia,
  2. szkody spowodowane przez własnych pracowników oraz zleceniobiorców na skutek nieprzestrzegania przepisów BHP i PPOŻ,
  3. wszelkie szkody wyrządzone przez pracowników, osoby działające na jego zlecenie, w tym za przypadki uszkodzenia ciała lub mienia wyrządzone działaniem lub zaniechaniem przy realizacji przedmiotu umowy, w zakresie przewidzianym przez kodeks cywilny,
  4. koordynację firm podwykonawczych i prac objętych umową i utrzymanie porządku na terenie budowy.
  1. Wykonawca zapewni stałą i na własny koszt pełną obsługę geodezyjną i geologiczną dla realizacji zadania.
  2. Wykonawca zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Inwestorem.
  3. W celu uzyskania pozwolenia na użytkowanie Wykonawca opracuje dokumentację powykonawczą w oprawionych, opisanych i zaopatrzonych w spis treści w 2 egzemplarzach (w tym 1 oryginał), w skład której wejdą m. in.:
  • dziennik budowy
  • oświadczenie Kierownika budowy
  • aktualne uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie
  • deklaracje zgodności, certyfikaty, atesty higieniczne, aprobaty techniczne na wbudowane materiały
  • protokoły badań i prób
  • geodezyjna dokumentacja powykonawcza
  • instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
  • rysunki powykonawcze - zmiany
  1. Jeżeli w niniejszym zapytaniu ofertowym pojawią się ewentualne wskazania norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub procesów technologicznych oraz znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to określają one minimalny standard jakości materiałów lub urządzeń przyjętych do wyceny. Wykonawca w takim przypadku może zaoferować przedmioty „równoważne”, tj. takie, które zagwarantują spełnienie parametrów i warunków eksploatacyjnych nie gorszych niż te wynikające z dokumentacji technicznej stanowiącej szczegółowy opis przedmiotu zamówienia. Wskazanie równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi załączyć dane techniczne wskazujące ich parametry oraz odpowiednie obliczenia. Na Wykonawcy leży obowiązek udowodnienia, iż przedstawione w dokumentacji ofertowej materiały i urządzenia są równoważne w stosunku do przedstawionych przez Zamawiającego.
  2. Przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest stosować wyroby budowlane wprowadzone do obrotu zgodnie z przepisami odrębnymi (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane). Wykonawca potwierdzi równoważność rozwiązań zamiennych u autora projektu oraz Inwestora. Dokumenty potwierdzające wprowadzenie do obrotu należy przedstawić do wglądu w trakcie realizacji, a komplet przekazać przed odbiorem końcowym.
  3. Gwarancja:
  1. Wykonawca udzieli Zamawiającemu min. 36 miesięcznej gwarancji. Okres gwarancji rozpoczyna się z dniem podpisania protokołu odbioru końcowego robót.
  2. Okres gwarancji będzie kryterium oceny ofert zgodnie z warunkami określonymi w Rozdziale VII niniejszego Zapytania ofertowego.
  3. Odpowiedzialność z tytułu gwarancji obejmuje zarówno wady powstałe z przyczyn tkwiących w przedmiocie zamówienia w chwili dokonania odbioru przez Zamawiającego jak i wszelkie inne wady fizyczne, powstałe z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, pod warunkiem, że wady te ujawnią się w ciągu terminu obowiązywania gwarancji.
  4. W ramach gwarancji Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia wszelkich wad stwierdzonych w przedmiocie zamówienia, o ile te wady ujawnią się w ciągu okresu gwarancji.
  5. Wszelkie czynności wynikające z gwarancji wykonywane będą na koszt Wykonawcy w miejscu użytkowania przedmiotu zamówienia, a jeżeli jest to technicznie niemożliwe to wszelkie działania organizacyjne i koszty z tym związane ponosi Wykonawca.
  6. W przypadku gdy Wykonawca nie wypełni warunków gwarancji lub wypełni je w sposób nienależyty, Zamawiający jest uprawniony do usunięcia wad na ryzyko i koszt Wykonawcy, zachowując przy tym inne uprawnienia przysługujące mu na podstawie umowy. Wykonawca zobowiązany jest pokryć związane z tym koszty w ciągu 14 dni od daty wezwania do ich uiszczenia.
  7. Okres gwarancji każdorazowo zostanie przedłużony o czas wyłączenia przedmiotu zamówienia z użytkowania spowodowanego uszkodzeniem.
  8. Usunięcie wady zostanie potwierdzone protokołem z opisem rodzaju i ewentualnych przyczyn powstania wady oraz sposobu jej usunięcia, a wykonane czynności zostaną odnotowane przez Wykonawcę w dokumencie gwarancyjnym.
  9. Zamawiającemu przysługują uprawnienia wynikające z rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
  10. W okresie gwarancji Zamawiający przeprowadzi 3 przeglądy gwarancyjne obiektów (po pierwszym drugim i w trzecim roku użytkowania obiektu). Wykonawca ma obowiązek uczestniczenia w tych przeglądach.

  1. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

  1. Termin wykonania i odbioru robót

  1. Termin wykonania zamówienia będzie kryterium oceny ofert zgodnie z warunkami określonymi w Rozdziale VII niniejszego Zapytania ofertowego.
  2. Planowany termin rozpoczęcia przedmiotu zamówienia w ciągu 7 dni od daty przekazania placu budowy, termin przekazania placu budowy w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy, termin zawarcia umowy w terminie 7 dni od rozstrzygnięcia procedury wyboru Wykonawcy, natomiast max. termin zakończenia przedmiotu zamówienia 30.11.2018 r.
  3. Za termin zakończenia umowy strony przyjmują datę podpisania protokołu końcowego, zakładając że Zamawiający w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia o zakończeniu robót dokona czynności odbiorowych i sporządzi protokół, czas czynności odbiorowych może zostać wydłużony, jeżeli Wykonawca nie dostarczy wymaganych dokumentów lub będą one niekompletne.
  4. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z postanowieniami działu XI niniejszego zapytania ofertowego.
  5. Strony postanawiają, że przedmiotem odbioru końcowego będzie przedmiot zamówienia wykonany bez jakichkolwiek wad lub usterek. W przypadku stwierdzenia wad lub usterek w toku odbioru, Zamawiający jest uprawniony do:
  6. Odmowy odbioru przedmiotu zamówienia i wyznaczenia Wykonawcy terminu na usunięcie stwierdzonych podczas odbioru usterek i wad;
  7. Powierzenie na koszt Wykonawcy usunięcia wad i usterek osobie trzeciej.
  8. Odbiór końcowy przedmiotu zamówienia nastąpi na podstawie protokołu końcowego.

  1. Warunki finansowania
  1. Zamawiający zapłaci wynagrodzenie ustalone na podstawie oferty Wykonawcy.
  2. Zamawiający przewiduje miesięczne wypłaty częściowe na podstawie faktur VAT i protokołów odbiorów częściowych podpisanych przez Kierownika Budowy i Inspektora Nadzoru Inwestycyjnego. Przelewy będą wykonywane na nr rachunku bankowego Wykonawcy.
  3. Faktura częściowa zostanie wystawiona przez Wykonawcę po sporządzeniu protokołu odbioru częściowego, stwierdzającego wykonanie prac bez wad i usterek lub potwierdzającego usunięcie wszystkich wad i usterek, termin płatności faktury częściowej wynosi do 14 dni od dnia przekazania faktury Zamawiającemu.
  4. Faktura końcowa zostanie wystawiona przez Wykonawcę po zakończeniu realizacji przedmiotu umowy. Podstawą do wystawienia faktury końcowej będzie protokół końcowego odbioru robót, stwierdzający wykonanie prac bez wad i usterek lub potwierdzający usunięcie wszystkich wad i usterek, termin płatności faktury końcowej wynosi do 14 dni, od dnia przekazania faktury Zamawiającemu.
  5. Warunkiem podpisania protokołu końcowego, oprócz prawidłowego i bezusterkowego wykonania robót, będzie wypełnienie przez Wykonawcę wszystkich postanowień umowy i  zapytania ofertowego, w szczególności dostarczenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, niezbędnej do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie przedmiotu zamówienia.
  6. Terminy płatności mogą ulec opóźnieniu w przypadku opóźnienia w dokonywaniu płatności częściowych dla Zamawiającego przez Instytucję współfinansującą projekt, co nie zwalnia Wykonawcy od terminowej realizacji przedmiotowego zadania.


  1. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
  1. Proponowaną cenę należy przedstawić w Formularzu Ofertowym (Załącznik nr 2
  2. Wartość oferty musi zostać przedstawiona w PLN jako wartość netto, wysokość podatku VAT i wartość brutto i wynikać z dołączonych kosztorysów ofertowych wykonanych na podstawie otrzymanych przedmiarów z zachowaniem chronologii, nazewnictwa oraz poszczególnych numerów KNR.
  3. W przypadku rozbieżności pomiędzy przedmiarami robót, a wersją projektu budowlanego, znajdującymi się na dostarczonej płycie CD, dokumentem nadrzędnym są w/w przedmiary robót.
  4. Wartość oferty należy wyrazić w jednostkach pieniężnych z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
  5. Wartość oferty będzie obowiązywała przez cały okres związania ofertą i będzie wiążąca dla zawieranej umowy.
  6. Termin ważności oferty minimum do 31.01.2018 r. W przypadku wskazania terminu ważności oferty krótszego od w/w, oferta wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z zapytaniem ofertowym.
  7. Oferta musi być wypełniona komputerowo.
  8. Wszystkie strony oferty wraz z Załącznikami muszą być kolejno ponumerowane.
  9. Każda strona oferty i Załączników zawierająca jakąkolwiek treść musi zostać parafowana.
  10. Oferta musi być podpisana przez osobę do tego upoważnioną, która widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, Wypisie z ewidencji działalności gospodarczej lub innym dokumencie zaświadczającym o jej umocowaniu prawnym do reprezentowania podmiotu składającego ofertę lub przedłoży do oferty stosowne pełnomocnictwo.
  11. Wszystkie strony oferty wraz z Załącznikami muszą być trwale spięte.
  12. Zamawiający odrzuci i nie będzie brał pod uwagę przy ocenie oferty niespełniającej warunków określonych niniejszym zapytaniem ofertowym lub złożoną po terminie. Wykonawcy z tego tytułu nie przysługują żadne roszczenia.
  13. Każdy z Wykonawców może złożyć tylko jedną ofertę.
  14. Wykonawca może zwrócić się na piśmie (e-mail) do Zespołu Przetargowego o wyjaśnienie zapytania ofertowego.
  15. Zespół Przetargowy udzieli wyjaśnień Wykonawcy na piśmie (e-mail) niezwłocznie jak to możliwe oraz pytanie i odpowiedź umieści na stronie http://przetargi.wrotapodlasia.pl.
  16. Zamawiający nie będzie zwoływać zebrania wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści zapisów Zapytania Ofertowego.
  17. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszelkie informacje (np. dokonał wizji lokalnej na terenie planowanej budowy), które mogą być konieczne do przygotowania oferty ostatecznej oraz podpisania umowy.


  1. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA i OTWARCIA OFERT
  1. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 15.12.2017 r. w dni robocze w godz. od 11.00 do 19.00 osobiście w siedzibie Zamawiającego lub przesłać za pomocą poczty tradycyjnej lub poczty kurierskiej na adres siedziby Zamawiającego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane. W przypadku składania ofert drogą pocztową lub pocztą kurierską za moment jej złożenia przyjęty będzie dzień i godzina otrzymania oferty przez Zamawiającego. W przypadku oferty złożonej po upływie terminu do składania ofert, Zamawiający niezwłocznie zawiadamia o tej okoliczności Wykonawcę oraz zwraca ofertę drogą pocztową.
  2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 16.12.2017 r. o godz. 11.00. Zamawiający nie przewiduje publicznego otwarcia ofert.
  3. Wymagania dotyczące koperty oferty składanej przez Wykonawcę:
  1. Obowiązkiem Wykonawcy jest złożenie oferty w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczający jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert (nieprzejrzysta, zamknięta koperta)
  2. Koperta zawierająca ofertę winna być zaadresowana do Zamawiającego na adres podany w punkcie I niniejszego Zapytania ofertowego opatrzone nazwą, dokładnym adresem Wykonawcy oraz oznaczona w sposób następujący:

„Oferta – w Zapytaniu ofertowym na przebudowę i rozbudowę budynku usługowego”

nie otwierać przed 16.12.2017 r. godz. 11.00

   4. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z nienależytego oznakowania koperty lub braku którejkolwiek z wymaganych     informacji.

   5. Postanowienia dotyczące przetwarzania danych osobowych:

  1. Wykonawca składając ofertę wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie przez Zamawiającego, uczestników postępowania oraz inne uprawnione podmioty danych osobowych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101 poz. 926 z póź. zm.) zawartych w ofercie oraz w Załącznikach do niej;
  2. Zamawiający informuje, że dane osobowe, o których mowa w ppkt. a) przetwarzane będą w celu wypełnienia prawnie usprawiedliwionego celu jakim jest w szczególności:
  • przeprowadzenie postępowania w formule Zapytania ofertowego,
  • zawarcia i realizacja umowy z wyłonionym w niniejszym postępowaniu Wykonawcą,
  • dokonania rozliczenia i płatności związanych z realizacją umowy.

  1. KRYTERIA OCENY OFERT  I ICH ZNACZENIE
  1. Zamawiający dokona oceny ważnych ofert na podstawie poniżej przedstawionych kryteriów oceny ofert.
  2. Kryteria oceny oferty:

  1. Cena – cena ryczałtowa netto w PLN za wykonanie całego zakresu robót o których mowa w pkt. III.1, wynikająca z przedłożonego Formularza Ofertowego.
  2. Termin wykonania zamówienia – termin wykonania określony przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
  3. Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane – okres gwarancji liczony w latach od dnia uzyskania pozwolenia na użytkowanie, określony przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
  1. Informacja o wagach punktowych przypisanych do poszczególnych kryteriów oceny oferty:

Kryterium

Waga kryterium

Cena

80 pkt

Termin wykonania zamówienia

10 pkt

Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane

10 pkt

 

  1. Opis sposobu przyznawania punktacji za spełnienie danego kryterium oceny oferty:

Kryterium

Waga kryterium

Cena (C)

C najniższa / C badana * 80 pkt

Termin wykonania zamówienia (T)

T do 30.11.2018 r – 0 pkt.

T do 31.10.2018 r. – 10 pkt

Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane (G)

G = 3 lata – 0 pkt.

G = 4 lata – 5 pkt

G = 5 lat i wyżej – 10 pkt

  1. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania – 100 pkt
  2. Minimalny wymagany okres gwarancji – 3 lata od daty uzyskania pozwolenia na użytkowanie. W przypadku wskazania przez Wykonawcę okresu gwarancji krótszego niż 3 lata, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią Zapytania ofertowego.
  3. Maksymalny termin wykonania zamówienia – 30.11.2018 r. W przypadku wskazania przez Wykonawcę terminu dłuższego niż 30.11.2018 r., oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią Zapytania ofertowego.
  4. Obliczenia dokonywane będą przez Zamawiającego z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
  5. Zamawiający uzna za najkorzystniejszą tę ofertę, która uzyska największą ilość punktów (P) po zsumowaniu w/w kryterium oceny ofert tj. P = C + T +G.
  6. Zamawiający udzieli zamówienia Oferentowi, którego oferta spełni wszystkie warunki i wymagania oraz otrzyma największą liczbę punktów. 
  7. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej ceny z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z niższą ceną, a jeżeli zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych.
  8. Jeżeli zaoferowana cena lub jej istotne części składowe wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości Zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenia dowodów, dotyczących wyliczenia ceny, w szczególności w zakresie:
  • oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonywania zmówienia dostępnych dla Wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu o pracę (Dz. U. Nr 200, poz. 1679, ze zm.),
  • pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów,
  • wynikającym z przepisów prawa pracy i przepisów o zabezpieczeniu społecznym obowiązujących w miejscu, w którym realizowane jest zamówienie,
  • wynikającym z przepisów prawa ochrony środowiska,
  • powierzenia wykonania części zamówienia podwykonawcy.
  1. W przypadku gdy cena ryczałtowa netto w PLN za wykonanie całego zakresu robót, wynikająca z przedłożonego Formularza Ofertowego jest niższa o co najmniej 20% od szacowanej wartości netto zamówienia (zgodnie z wnioskiem aplikacyjnym o dofinansowanie projektu w ramach RPO WP), ustalonej przed wszczęciem postępowania lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert, Zamawiający odrzuca ofertę jako przedstawiającą rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.


  1. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA ORAZ SPOSÓB DOKONYWANIA OCENY ICH SPEŁNIENIA

  1. Uprawnienia do wykonywania określonej działalności.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają uprawnienia do wykonywania działalności odpowiadającej przedmiotowi zamówienia. Dla potwierdzenia spełnienia w/w warunku Wykonawca musi przedstawić aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert wraz z kopią zaświadczenia NIP i Regon firmy Wykonawcy. Wydruki pobrane ze stron internetowych w/w rejestrów muszą posiadać datę ich wygenerowania/aktualności danych.

  1. Posiadanie wiedzy i doświadczenia.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie w realizacji robót budowlanych. Wykonawca w tym celu powinien wykazać, że w ostatnich 3 latach do dnia złożenia oferty (2015-2017) zrealizował co najmniej 2 zadania polegające na budowie obiektów budowlanych o charakterze lokali gastronomicznych wraz z niezbędną infrastrukturą o wartości nie mniejszej niż 850.000 zł brutto łącznie, zaś prowadzone roboty budowlane zostały wykonane w sposób należyty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Dla potwierdzenia spełnienia warunków Wykonawca musi przedstawić wykaz zrealizowanych robót budowlanych (Zamawiający, rodzaj obiektu, rodzaj wykonywanych robót, okres realizacji, wartość  brutto zrealizowanych robót budowlanych) w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku udziału, przedłożyć niezbędne referencje oraz złożyć oświadczenie, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. 

  1. Sytuacja ekonomiczna i finansowa.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:

  1. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej, pozwalającej na realizację zadania. W tym celu Wykonawca powinien wykazać, że:
  • posiada opłacone ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na kwotę co najmniej 50 000 zł  – dla potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca musi przedstawić kopię polisy ubezpieczeniowej, potwierdzającą, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wymaganej wysokości i zakresie,
  • nie figuruje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych - dla potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca jest zobowiązany do przedstawienia kopii nie starszego niż 1 miesiąc zaświadczenia z Centralnej Informacji KRS o nie figurowaniu w rejestrze;
  1. nie zalega z należnościami z tytułu podatków i opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne – dla potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca musi przedstawić kopię nie starszych niż 1 miesiąc zaświadczeń z właściwego Urzędu Skarbowego oraz Oddziału ZUS.

  1. Dysponowanie osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że dysponują osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadającymi doświadczenie, wykształcenie i kwalifikacje zawodowe odpowiednie do stanowisk, jakie zostaną im powierzone, tj.:

  • dysponuje na czas realizacji zamówienia, co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję Kierownika budowy,
  • osoba wyznaczona na stanowisko Kierownika budowy musi:

(1) posiadać uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi,

(2) być członkiem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz posiadać ważne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej tych osób,

(3) wykazać się doświadczeniem w pełnieniu funkcji kierownika budowy w okresie ostatnich 3 lat przy realizacji co najmniej 2 zadań polegających na budowie obiektów o charakterze budynków gastronomicznych. 

  1. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy złożą oświadczenie o spełnieniu warunku udziału w postępowaniu.

  1. Warunki dodatkowe.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020.

Do udziału w postępowaniu dopuszczeni są jedynie wykonawcy, którzy nie są powiązani z Inwestorem osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:

  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
  1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie Wykonawcy, którzy wykażą brak podstaw do wykluczenia z postępowania.
  2. Ocena spełnienia wyżej określonych warunków udziału w postępowaniu dokonana będzie w oparciu o złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu dokumenty i oświadczenia.

  1. DOKUMENTY I OŚWIADCZENIA, JAKIE NALEŻY ZŁOŻYĆ WRAZ Z OFERTĄ

W celu spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu należy złożyć:

  1. Formularz ofertowy  - Załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego.
  2. Kosztorysy ofertowe zgodne z załączonymi przedmiarami – szt. 4 tj. (zagospodarowanie terenu, roboty budowlane, instalacje elektryczne, instalacje sanitarne).
  3. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej.
  4. Kopia zaświadczenia NIP i REGON.
  5. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - Załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego.
  6. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu – Załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego
  7. Wykaz zrealizowanych robót budowlanych – Załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego.
  8. Kopię polisy ubezpieczeniowej, potwierdzającą, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej 50.000 zł.
  9. Kopia nie starszego niż 1 miesiąc zaświadczenia z Centralnej Informacji KRS o nie figurowaniu w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.
  10. Kopię nie starszych niż 1 miesiąc zaświadczeń z właściwego Urzędu Skarbowego oraz Oddziału ZUS o nie zaleganiu z należnościami z tytułu podatków i opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne.
  11. Wykaz osób, które będą wykonywać przedmiot zamówienia – Załącznik nr 6 do Zapytania ofertowego.

  1. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY W CELU REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 
  1. Informacje o wynikach postępowania Zamawiający zamieści na stronie internetowej: http://przetargi.wrotapodlasia.pl
  2. Wybrany Wykonawca zostanie poinformowany telefonicznie lub e-mailem o terminie i miejscu podpisania umowy.
  3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyla się od podpisania umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert.
  4. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania zostaną wykluczeni z niniejszego postępowania.

  1. ISTOTNE ZMIANY WARUNKÓW UMOWY

Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia.

  1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy:
  1. zmiany spowodowane warunkami atmosferycznymi, geologicznymi, w szczególności: klęski żywiołowe, warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót budowlanych, przeprowadzanie prób i sprawdzeń, dokonywanie odbiorów, niewypały i niewybuchy, odmienne od przyjętych w dokumentacji warunki terenowe, w szczególności istnienie oraz stan techniczny podziemnych sieci, instalacji urządzeń,
  2. zmiany będące następstwem działania organów administracji, w szczególności: przekroczenie zakreślonych przez prawo terminów wydawania przez organy administracji decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp., odmowa wydania przez organy administracji wymaganych decyzji, zezwoleń,
  3. inne przyczyny zewnętrzne niezależne od Zamawiającego oraz Wykonawcy skutkujące niemożliwością prowadzenia prac, a w szczególności brak możliwości dojazdu oraz transportu materiałów na teren budowy spowodowany awariami, remontami, przebudowami dróg dojazdowych oraz protestami mieszkańców,
  4. wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
  5. wystąpienia w czasie realizacji robót stanu surowego otwartego i robót zewnętrznych temperatur poniżej minus 10oC o godz. 7.00 rano,
  6. zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy niezależnie od wszystkich wyżej wymienionych powodów każdorazowo będzie wymagała pisemnej zgody Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego jako Instytucji Zarządzającej „Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020” w ramach którego Zamawiający ubiega się o dofinansowanie projektu, który jest przedmiotem niniejszego zapytania ofertowego.     
  1. Zmiana sposobu spełnienia świadczenia – zmiany technologiczne, w szczególności:
  1. niedostępność na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji spowodowana zaprzestaniem produkcji lub wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń,
  2. pojawienie się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy lub kosztów eksploatacji przedmiotu umowy,
  3. pojawienie się nowszej technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji lub kosztów wykonywanych prac, jak również kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy,
  4. konieczność zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych lub materiałowych niż wskazane w dokumentacji, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem robót,
  5. konieczność zrealizowania robót przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa.

   3. Siła wyższa.

   4. Zmiany osobowe:

  1. zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy, przy pomocy którego Wykonawca wykonuje przedmiot umowy, jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy wpływa na realizację przedmiotu umowy. Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny Podwykonawca samodzielnie wypełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia,
  2. zmiana osób wyznaczonych do nadzorowania robót pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w Zapytaniu ofertowym,
  3. zmiana osób realizujących zamówienie pod warunkiem, że osoby te będą spełniały wymagania określone w Zapytaniu ofertowym,
  4. powierzenie części zamówienia Podwykonawcy w trakcie realizacji zamówienia, jeżeli Wykonawca nie zakładał wykonania zamówienia przy pomocy Podwykonawcy(ców) w trakcie składania oferty.
  1. Pozostałe zmiany
  1. zmiana obowiązującej stawki VAT – jeśli zmiana stawki VAT będzie powodować zwiększenie kosztów wykonania umowy po stronie Wykonawcy, Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia wynagrodzenia o kwotę równą różnicy w kwocie podatku zapłaconego przez Wykonawcę,
  2. zmiana sposobu rozliczania umowy, dokonywania płatności lub zmiany terminu na rzecz Wykonawcy np. na skutek zmian zawartej przez Zamawiającego umowy o dofinansowanie projektu lub wytycznych dotyczących realizacji projektu lub na podstawie innej sytuacji, której strony nie mogły przewidzieć wcześniej,
  3. inna niż wymienione siła wyższa (zdarzenie zewnętrzne, niemożliwe do przewidzenia i do zapobieżenia) uniemożliwiające wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z Zapytaniem ofertowym i dokumentacją,
  4. konieczność zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych lub materiałowych niż wskazane w dokumentacji projektowej, w sytuacji gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem projektu,
  5. w każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np. powoduje skrócenie terminu realizacji umowy, zmniejszenia wartości zamówienia).
  1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia Wykonawcy wyłonionemu w postępowaniu zamówień uzupełniających w wysokości nieprzekraczającej 10% wartości zamówienia określonej w umowie z Wykonawcą, o ile te zamówienia są zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego. W takim przypadku Zamawiający będzie realizował zamówienia uzupełniające na podstawie odrębnego zlecenia oraz podpisze w tym zakresie stosowny Aneks do Umowy, natomiast Wykonawca zobowiązany będzie do wyceny uzupełniającego zamówienia.
  2. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówień dodatkowych, nieobjętych zamówieniem podstawowym i nieprzekraczających 10% wartości realizowanego zamówienia , niezbędnych do jego prawidłowego wykonania, których wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej wcześniej do przewidzenia, jeżeli: 

a) z przyczyn technicznych lub gospodarczych oddzielenie zamówienia dodatkowego od zamówienia podstawowego wymagałoby poniesienia niewspółmiernie wysokich kosztów lub 

b) wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego. 

W takim przypadku Zamawiający będzie realizował zamówienia dodatkowe na podstawie odrębnego zlecenia oraz podpisze w tym zakresie stosowny aneks do umowy. Natomiast Wykonawca zobowiązany będzie do wyceny dodatkowego zamówienia.

  1. Zmiany postanowień zawartej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej w postaci aneksu podpisanego przez obie strony.


  1. ISTOTNE POSTANOWIENIA UMOWY
  1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa budynku usługowego wraz z instalacją wodociągową, energetyczną i kanalizacyjną na potrzeby projektu firmy: Przedsiębiorstwo Handlowe OLMA Małgorzata Gryszkiewicz, Krzywe 55A, 16-402 Suwałki realizowanego w ramach Osi priorytetowej I Wzmocnienie potencjału i konkurencyjności gospodarki regionu, Działanie 1.5 Wspieranie przedsiębiorczości i zatrudnienia w gminach, których rozwój uwarunkowany jest siecią Natura 2000. 
  2. Termin realizacji – zgodnie z warunkami zapytania ofertowego.
  3. Wykonawca zobowiązany jest do potwierdzenia warunków gwarancji jakości w umowie z Zamawiającym. Warunki te nie mogą zawierać zapisów mniej korzystnych niż zapisów określonych w Zapytaniu ofertowym.
  4. Sposób rozliczenia – zgodnie z warunkami finansowania Zapytania ofertowego.
  5. Siła wyższa:
  1. jako siły wyższe uznane zostaną: klęski żywiołowe, wojna lub inne nadzwyczajne wydarzenia, których zaistnienie leży poza zasięgiem i kontrolą układających się Stron,
  2. jeżeli umawiające się strony nie mają możliwości wywiązania się z uzgodnionych terminów z powodu siły wyższej, to zachowują one prawo do wnioskowania o przesunięcie terminów realizacji przedmiotu zamówienia o czas trwania wydarzenia i o czas usunięcia jego skutków. Jednakże zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy każdorazowo będzie wymagała uzyskania pisemnej zgody Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego jako „IZ RPOWP”,
  3. strony są zobowiązane do powiadomienia się nawzajem w formie pisemnej w ciągu 3 dni, o wystąpieniu i zakończeniu zdarzenia określonego jako „siłą wyższa”, wraz z odpowiednimi dowodami i wnioskami w tym zakresie,
  4. w przypadku, gdy siłą wyższa spowoduje przesunięcie terminu wykonania przedmiotu zamówienia o więcej niż 7 dni, to ta Strona, której prace zostały utrudnione lub opóźnione przez wystąpienie siły wyższej u partnera umownego, ma prawo odstąpić od realizacji przedmiotu zamówienia.
  1. Wady przedmiotu zamówienia
  1. Jeżeli w toku czynności odbioru przedmiotu zamówienia zostaną stwierdzone wady to Zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia:
  1. jeżeli wady są możliwe do usunięcia przez Wykonawcę, Zamawiający może odmówić odbioru przedmiotu zamówienia, żądając ich usunięcia w wyznaczonym przez siebie terminie,
  2. jeżeli wad usunąć się nie da, ale według Zamawiającego jest możliwość użytkowania przedmiotu zamówienia zgodnie z przeznaczeniem, Zamawiający może obniżyć odpowiednio wynagrodzenie Wykonawcy i przyjąć przedmiot zamówienia,
  3. jeżeli wad usunąć się nie da i według Zamawiającego przedmiot zamówienia nie nadaje się do użytkowania zgodnie z przeznaczeniem to Zamawiający może odstąpić od realizacji przedmiotu zamówienia i żądać zapłaty kary umownej.
  1. W przypadku, gdy wady są możliwe do usunięcia przez Wykonawcę i Zamawiający wyznaczy Wykonawcy termin na ich usunięcie:
  1. jeżeli wady zostaną usunięte w terminie wyznaczonym przez Wykonawcę, Zamawiającemu przysługują kary umowne, tj. za opóźnienie w realizacji przedmiotu zamówienia,
  2. jeżeli wady nie zostaną usunięte w terminie lub nie zostaną usunięte w sposób należyty, Zamawiający będzie miał prawo odstąpić od realizacji przedmiotu zamówienia i żądać zapłaty kary umownej z tego tytułu,
  3. jeżeli termin do usunięcia wad upłynie bezskutecznie Zamawiający będzie miał prawo odstąpić od Umowy i żądać zapłaty kary umownej.
  1. Kary umowne 
  1. Zamawiający naliczy Wykonawcy kary umowne w wysokości:
  1. 0,05% wartości netto przedmiotu wynagrodzenia – za każdy dzień opóźnienia przekraczający termin realizacji zamówienia, nie więcej niż 5% wynagrodzenia umownego netto,
  2. 0,05% wartości netto przedmiotu wynagrodzenia – za każdy dzień opóźnienia przekraczający termin świadczeń gwarancyjnych, nie więcej niż 3% wynagrodzenia umownego netto. W przypadku odstąpienia przez Zamawiającego od umowy z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, Zamawiający będzie uprawniony do nałożenia na Wykonawcę kary umownej w wysokości 5% wartości netto Wynagrodzenia.
  1. Zapłata kary umownej nie wyłącza dalej idących roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przedmiotu umowy.
  2. Kary umowne płatne są w terminie 14 dni od daty otrzymania przez Wykonawcę wezwania do ich zapłaty. Kary umowne mogą być potrącane z bieżących należności Wykonawcy.
  1. Odstąpienie od umowy
  1. Zamawiający, poza innymi przypadkami określonymi w Umowie oraz w Kodeksie cywilnym, może odstąpić od umowy na realizację przedmiotu zamówienia w następujących przypadkach:
  1. gdy Wykonawca opóźnia się z realizacją przedmiotu zamówienia o więcej niż 30 dni,
  2. gdy przedmiot zamówienia jest wadliwy lub niezgodny z warunkami określonymi w Zapytaniu ofertowym i w umowie, jeśli Wykonawca w dodatkowym terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, nie usunie stwierdzonych naruszeń.
  1. W przypadkach, o których mowa w pkt. 1 lit. a) i b) Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

  1. ZAŁĄCZNIKI 

 

  1. Klauzula o zachowaniu poufności.
  2. Formularz ofertowy.
  3. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
  4. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu.
  5. Wykaz zrealizowanych robót budowlanych.
  6. Wykaz osób, które będą wykonywać przedmiot zamówienia
  7. Dokumentacja techniczna, przedmiary robót, projekt budowlany, pozwolenie na budowę w wersji elektronicznej na płycie CD – po spełnieniu zapisu w Rozdziale II pkt. 9 Zapytania ofertowego.

Zamawiający informuje, że w postępowaniu przetargowym wybrana została oferta złożona przez Zakład Usług Wielobranżowych Bronisław Stępień ul. W. Łokietka 48A, 16-400 Suwałki, REGON 790175957, NIP 8441027038.

Metryka strony

Udostępniający: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Wytwarzający / odpowiadający: Karol Dźwilewski

Wprowadzający: Karol Dźwilewski

Data modyfikacji: 2017-12-18

Opublikował: Karol Dźwilewski

Data publikacji: 2017-11-29

Rejestr zmian